JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

výživný komspot

Kompostujte s úspechom

Skladovanie alebo hnitie bioodpadu na jednej kope, niekoľko rokov, nie je kompostovanie. Ak chceme vyrábať kompost v záhradnom kompostéri je potrebné dodržať základné postupy, aby ste sa z vlastnoručného hnojiva mohli tešiť v každej sezóne.

Čítať viac
zber ZKO

V Hrabušiciach stavajú spravodlivé odpady na poctivej osvete

Obec Hrabušice v okrese Spišská Nová Ves je jednou brán do Slovenského raja. Aj preto sa snažia pracovať na kvalite životného prostredia v obci. Od začiatku roka začali evidovať odpady elektronicky.

Čítať viac
ELWIS načítanie QR kódu

V Bánove chcú naďalej pokračovať vo zvyšovaní miery triedenia

V Bánove fungoval zber komunálnych odpadov bez väčších problémov. Občania sa zapájali do triedenia a spolupráca všetkých subjektov bola v poriadku. To čo však obci v odpadovom hospodárstve chýbalo, bolo systematické monitorovanie a komplexné údaje o nakladaní s odpadom.

Čítať viac
elwis špecialistka Martina

PRE MENEJ ODPADU nielen v práci, ale aj v súkromí

Mapa Slovenska sa zapĺňa ďalšími ELWIS obcami. Aby sme však s dopytom udržali krok a zabezpečili maximálnu starostlivosť pre obce, náš tím sa rozrástol o nového člena. Je ním špecialistka zákazníckého servisu, Martina Huňačková.

Čítať viac
Dulová Ves

Elektronická evidencia v Dulovej Vsi pomáha triediť odpady a ovplyvňovať správanie občanov

Obce Dulova Ves používa systém ELWIS už takmer rok. Prostredníctvom neho získali reálny prehľad o odpade, nádobách aj správaní občanov. Na hodnotenie systému ELWIS sme sa opýtali priamo starostky obce, Ing. Barbory Ježikovej.

Čítať viac
Spoločná fotka po práci

Naše Mesto: Vyhrnuli sme si rukávy pre dobrú vec

Tisíce dobrovoľníkov každoročne priloží ruku k dielu s cieľom zlepšiť miesta a mestá, v ktorých žijú. Tento rok nebol výnimkou. Nadácia Pontis tradične usporiadala podujatie pod názvom “Naše mesto”, kde zorganizovala ľudí dobrej vôle z celého Slovenska.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.