JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Exkurzia v Taliansku: Návšteva zariadení spoločnosti Contarina SpA

Navštívte nášho partnera Contarina SpA s najúspešnejším systémom v Európe a inšpirujte sa s JRK ako optimalizovať a digitalizovať odpadové hospodárstvo vo vašom meste, regióne či vo zvozovej spoločnosti.

Čítať viac
Vizualizácia moderného zberného dvora.

Dotácia na odpadové hospodárstvo: viac ako 23,6 miliónov pre obce a mestá

29.1.2024 sa otvorila 9. výzva Program Slovensko: Triedený zber komunálnych odpadov zameraná na budovanie zberných dvorov a zefektívnenie systémov zberu vytriedených komunálnych odpadov. Podajte si žiadosť včas aj vy a získajte financie na projekty, ktoré motivujú obyvateľov zodpovedne pristupovať k odpadom. Obráťte sa na odborníkov z JRK, pomôžeme vám so žiadosťou, naplánovaním akčných krokov a prevedieme vás celým procesom realizácie až do úspešného konca.

Čítať viac
Tomáš Murgaš

Novým riaditeľom JRK Slovensko je Tomáš Murgaš

Od januára rozšíril rady slovenských expertov na odpadové hospodárstvo nový riaditeľ spoločnosti JRK Slovensko Tomáš Murgaš, ktorý doteraz pôsobil predovšetkým v regióne juhovýchodnej Ázie. Na miestne trhy tam uvádzal inovatívne technologické produkty zo Slovenska. Odpadové hospodárstvo ponúka aj u nás priestor práve na zavádzanie high-tech riešení, ktorých výsledkom môžu byť aj spravodlivé poplatky pre ľudí na základe systému „plať za to, čo vyhodíš“.

Čítať viac

Svetoví experti samosprávam poradili, ako efektívne využiť odpady a ešte na nich aj ušetriť

Jedným z cieľov Európskej únie v oblasti odpadov je výrazné znižovanie množstva komunálneho odpadu, ktorý skončí nevyužitý a uložený na skládkach. Podľa najnovších správ však hrozí, že Slovensko si svoje záväzky v oblasti odpadov nesplní.

Čítať viac
Nádoby na kuchynský odpad v Beluši

V Beluši sú s triedením kuchynského odpadu spokojní občania aj samospráva

Obec sa na zavedenie povinnosti zbierať kuchynský odpad začala pripravovať s predstihom. Kompostovanie v rodinných domoch už mali vyriešené, ostávalo 649 bytov, resp. domácností, pre ktoré bolo potrebné vytvoriť podmienky na triedenie kuchynského bioodpadu. O zavádzaní zberu, osvete aj výsledkoch sme sa rozprávali s prednostom obecného úradu v Beluši, Mgr. Patrikom Štrbákom.

Čítať viac

Ako vybrať správny kompostér, ktorý vám vydrží desaťročia?

Chcete, aby vaši obyvatelia triedili bioodpad a zhodnotili ho vo vlastnom kompostéri? Pomôžte im vytvoriť vhodné podmienky na výrobu výživného kompostu. Dosiahnite vyššiu mieru triedenia aj vďaka domácemu kompostovaniu.

Čítať viac
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.