JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Čo všetko sa môže pokaziť pri zbere kuchynského odpadu?

Zber kuchynského odpadu už viac ako rok realitou. Ste spokojní s tým, aké výsledky dosahuje vaša samospráva? Teraz je ideálny čas na úpravu systému tak, aby fungoval, bol pohodlný pre občanov a prinášal výsledky. Ako to urobiť tak, aby nebol predražený a zároveň pomohol znížiť množstvo ZKO a ešte aj vyhovoval občanom? Čítajte ďalej…

Čítať viac

Rady pre prevádzkovateľov kompostárne do 100 ton, ale aj záujemcov o jej vybudovanie

Samosprávam dodávame kvalitné riešenia a okrem toho často konzultujeme rôzne situácie, ktorým v odpadovom hospodárstve čelia a hľadáme možnosti ako im pomôcť.

Čítať viac

Ako vytvoriť malú obecnú kompostáreň?

Aj odpad z verejných priestranstiev môže zlepšiť vaše odpadové hospodárstvo. Zvýšte svoju mieru triedenia vďaka vlastnej kompostárni s ročnou kapacitou do 100 ton. Poradíme vám, čo budete potrebovať a na čo si dať pozor.

Čítať viac

S JRK Srdcovkou podporíme projekty pre lepšie životné prostredie

Každý deň pracujeme a žijeme v duchu misie PRE MENEJ ODPADU. Záleží nám na tom, aby mali naše aktivity aj spoločenský prínos. Preto vznikla JRK Srdcovka.

Čítať viac

Ako vyrobiť kompost s vysokou mikrobiálnou kvalitou? – 2. časť

V minulej časti sme vám začali predstavovať faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú vyššiu hodnotu a cenu kompostu. Ďalšie aspekty ovplyvňujúce mikrobiálnou kvalitou sú …

Čítať viac

30 rokov bez priemyselných hnojív a ich pôda je úrodnejšia

Odpad ako zdroj? Rakúski pestovatelia využívajú potenciál BRKO a ich pôda je vyživená a veľmi úrodná. Aké je ich tajomstvo? Odpoveď sme hľadali na farme Bio Kompost Anzböck na exkurzii spolu s technickým riaditeľom Compost Systems, Bernhardom Gamerithom.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.