JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

ELWIS tím má novú posilu

Počet obcí, ktoré využívajú náš systém ELWIS rastie, a preto je prirodzené, že aj náš tím ELWIS potrebuje nové posily. Jednou z nich je naša nová kolegyňa Lucia Šinská, ktorá bude pomáhať mestám a obciam moderne evidovať odpady.

Čítať viac
JRK SLovensko Pontevedra kompostovanie bioodpad

Bioodpad v Pontevedre dostal druhú šancu

Pontevedra, provincia na severozápade Španielska, mala ešte pred niekoľkými rokmi veľmi veľké problémy s nevyužitým bioodpadom. Aj keď je táto provincia jedna z najväčších v krajine, napriek nízkemu počtu obyvateľov (len 2% populácie) vyprodukovala v priemere až 348 kg zmesového odpadu na občana ročne.

Čítať viac
JRK Slovensko - reuse centrum v Mníchove Halle 2

Inšpirácia na reuse centrum z Mníchova

Čo robíte s nepotrebným nábytkom, elektronikou alebo doplnkami, ktoré sú odložené na dobu „ak by náhodou“ alebo sú len lapačmi prachu? Určite ste počuli o recyklácii, ale poznáte aj pojem upcyklácia? Mesto Mníchov ukrýva odpoveď na obe otázky, pod jednou strechou, v centre opakovaného použitia Halle 2.

Čítať viac
hygienizačný kontajner, fermentor, CSX kontajner

Hygienizačný kontajner v Čadci úspešne funguje viac ako rok

V Čadci, ako v jednej z mála slovenských samospráv, triedia kuchynský odpad v bytových domoch už viac ako rok. Navyše ho zhodnocujú v novej mestskej kompostárni, v ktorej využívajú hygienizačný kontajner.

Čítať viac

Unikátny zber kuchynského odpadu od dverí odštartoval v Partizánskom

Partizánske je prvé slovenské mesto, ktoré začína zbierať kuchynský odpad priamo od dverí bytov. Pilotný projekt priniesol veľký úspech.

Čítať viac

V Kurimanoch sú občania strojcami svojho poplatku za odpady

To že na východe nič nie je už dávno neplatí. Systém ELWIS sa teší veľkej obľube aj na východnom Slovensku. Ďalšou zo samospráv, ktoré ho využívajú sú Kurimany v okrese Levoča.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.