JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Kto bude mať pod palcom projektovanie nových kompostárni?

Ako vrátime pôde živiny a presvedčíme poľnohospodárov, že aj na Slovensku môžeme produkovať dobrý kompost? Tejto úlohy sa chopil náš nový kolega, ktorý má bohaté skúsenosti s poľnohospodárstve, Norbert Figmik.

Čítať viac

Kompostujte s úspechom

Skladovanie alebo hnitie bioodpadu na jednej kope, niekoľko rokov, nie je kompostovanie. Ak chceme vyrábať kompost v záhradnom kompostéri je potrebné dodržať základné postupy, aby ste sa z vlastnoručného hnojiva mohli tešiť v každej sezóne.

Čítať viac
Starosta Kurimany

Prvá obec na východe Slovenska, v ktorej občania platia za odpady podľa toho, ako triedia

V Kurimanoch dostali občania prvýkrát výmer s poplatkom za odpady podľa toho, koľko odpadu vytvorili a triedili. Obec dosahuje nadpriemernú mieru triedenia.

Čítať viac

Organizovaný profesionál, environmentálny aktivista, obhajca udržateľnej mobility? Kto je v skutočnosti Dan?

Logické a efektívne nastavenie procesov či dokumentáciu spoločnosti nemôže robiť každý. Je potrebné nájsť admin guru, ktorý sa nebojí prekonávať ťažké úlohy. Bude ním, náš nový kolega Dan Kniebugl.

Čítať viac
cover Stefan

HALÓÓÓ? Tu ELWIS podpora, ako vám môžeme pomôcť?

ELWIS tím naštartoval nový rok novou posilou. Je ním milovník kávy Štefan Slezák, skúsený IT-čkár, ktorý poskytne samosprávam servis a “vyšpičkuje” náš evidenčný systém – ELWIS.

Čítať viac
komposter na zahrade

Pripravte váš kompostér na príchod jari

Naštartujte váš kompostér na novú sezónu. Odmenou pre vás bude prírodné hnojivo úplne zadarmo, lepšia kvalita pôdy aj pestovaných rastlín. Samosprávy, pripomeňte obyvateľom, ako správne kompostovať a zdieľajte článok na vašich sociálnych sieťach.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.