JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

V Kurimanoch sú občania strojcami svojho poplatku za odpady

To že na východe nič nie je už dávno neplatí. Systém ELWIS sa teší veľkej obľube aj na východnom Slovensku. Ďalšou zo samospráv, ktoré ho využívajú sú Kurimany v okrese Levoča.

Čítať viac

Na námestí v Handlovej sme vysypali smeti…

Analýza odpadu aká tu ešte nebola. Priamo na námestí, s osvetovými aktivitami, infostánkom a súťažami pre okoloidúcich, to všetko sa dialo 29. júna 2021 v Handlovej.

Čítať viac

V Ľubici sa konečne ukáže, kto sa do triedeného odpadu naozaj zapája

V Ľubici v roku 2017 začali s kompostovaním a dnes sa snažia naučiť občanov, že triedenie odpadu sa oplatí vďaka evidencii ELWIS.

Čítať viac

V Gánovciach zaviedli evidenciu a faktúry majú najnižšie za posledné roky

Ďalšia podtatranská obec dosahuje vďaka zavedeniu systému ELWIS skvelé výsledky. V Gánovciach mali najnižšiu faktúru za odpady za posledných 10 rokov. 

Čítať viac

V Lendaku je evidencia odpadu na zbernom dvore s ELWIS kartou jednoduchšia

Po roku sa v Lendaku môžu pochváliť zníženými nákladmi, nižšou frekvenciou zberu odpadu, ale aj lepším správaním občanov. Osveta a evidencia prispeli k tomu, že nádoby na ZKO ľudia vykladajú len, ak ich naozaj naplnia. Teraz začínajú odpad evidovať aj na zbernom dvore.

Čítať viac

Ako neplytvať potravinami ?

Bioodpad, ktorý končí na skládkach to nie je len tráva či šupky z ovocia. Čoraz viac sa stretávame s vyhodeným jedlom, ktoré sa nestihlo spotrebovať alebo dokonca nebolo vôbec rozbalené. Ako neplytvať jedlom a potravinami vám, aj vďaka OZ Free Food, poradíme v tomto článku.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.