JRK | Všetky Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Predstavenie logistu JRK Lukas

Čo, kto, kam, kedy, ako…? To nie je bulvár, to je náš 100 % spoľahlivý tím logistov. Dnes vám predstavíme prvého z nich.

Logistiku a komunikáciu s našimi dodávateľmi majú pod palcom naši dvaja šikovní kolegovia. Jedným z nich je Lukáš Farkaš, externý študent manažmentu na UK v Bratislave.

Čítať viac
Sardinia waste

Sardínia, bývalá pohroma Talianska

Ďalším príkladným regiónom, ktorý od základov doslova “prekopal” zhodnocovanie odpadov je Sardínia. Jej miera triedenia BRO bola pred 18 rokmi len 3,8%, vďaka čomu ju Taliansko považovalo za najhorší región v krajine. Dnes už Sardínia nepatrí medzi najhorších, práve naopak, v súčasnosti  je ich lídrom.

Čítať viac

Kompostovacie boxy – nové hygienizačné zariadenie

Moderné a multifunkčné zariadenie na spracovanie a hygienizáciu BRKO už stojí aj na Slovensku.

Čítať viac
Marek člen tímu JRK

Rok 2021 je nabitý novými kolegami

Tento rok sa k nám pripojilo hneď niekoľko kolegov. Jedným z nich je aj náš ELWISák Marek, milovník ekológie a nadšenec zero-waste životného štýlu.

Čítať viac
Nová kolegyna Andrea

Vítame novú regionálnu manažérku pre Banskobystrický kraj

Aj keď je Slovensko malou krajinou v srdci Európy, počet obcí, ktoré potrebujú pomôcť s triedením bioodpadu je stále veľa. Z toho dôvodu sa náš JRK tím rozrástol o novú kolegyňu Ing. Andreu Hrušovskú, ktorá nie v oblasti odpadového hospodárstva žiadnym nováčikom. Už v minulosti pracovala v enviro-sfére pre spoločnosť, ktorá zabezpečuje nakladanie s nebezpečnými odpadmi a poskytovala environmentálne poradenstvo vo viacerých oblastiach.

Čítať viac
Andreé v projekte zero waste

Jednoduchá výzva radikálne znížila množstvo odpadu. Ako je to možné?

V najchudobnejšom regióne vo Francúzsku, kde je až 46% obyvateľov nezamestnaných, nie sú veľké možnosti, ako bojovať s odpadom. Obce v oblasti Roubaix zároveň nedokážu spracovať vytriedený odpad tak, aby znížili množstvo odpadu recyklovaním. Sú ešte nejaké možnosti ako nezväčšovať skládky s odpadom?

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.