JRK | Rady a tipy Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Ako vybrať správny kompostér, ktorý vám vydrží desaťročia?

Chcete, aby vaši obyvatelia triedili bioodpad a zhodnotili ho vo vlastnom kompostéri? Pomôžte im vytvoriť vhodné podmienky na výrobu výživného kompostu. Dosiahnite vyššiu mieru triedenia aj vďaka domácemu kompostovaniu.

Čítať viac

7 tipov pre udržateľnú Veľkú noc bez odpadov

Podobne ako Vianoce sa i Veľká noc stáva oslavou konzumu. Nakupujeme čokoládových zajačikov, korbáče z druhého konca sveta, zdobíme svoj domov rôznymi dekoráciami a stoly praskajú vo švíkoch. Skúste to tento rok inak a oslávte Veľkú noc udržateľným spôsobom.

Čítať viac
Stop mikroplastom

Prečo by sme mali dať STOPku plastovým vreckám a taškám?

Naša planéta už niekoľko rokov zápasí s plastovými ostrovmi v oceánoch či kontamináciou pôdy. Pomôcť jej môžu malé zmeny už pri nákupe potravín.

Čítať viac
kuchynské odpady

Trinástoro neplytvania, každé euro sa počíta

V zápale predvianočných príprav, zháňania darčekov, nakupovania špecialít a obľúbených dobrôt na chvíľu zastavte! Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko toho nezjete, nespotrebujete a vyhodíte? Tento rok to môže byť iné, pretože pre vás máme trinástoro neplytvania nielen počas Vianoc…

Čítať viac
odpad na cintorínoch

Čas spomienok na zosnulých či ďalší sviatok odpadu?

Každý rok si pripomíname našich blízkych, zapaľujeme im sviečky a zdobíme hroby. Pre životné prostredie sú však tieto sviatky veľkou záťažou. Ako si uctiť pamiatku zosnulých ekologicky?

Čítať viac

Chcete kvalitnejší kompost? Začnite používať prekopávač

Pravidelné používanie prekopávača zabezpečí rýchlejšie spracovanie materiálu a vznik už na pohľad kvalitnejšieho kompostu.

Čítať viac
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.