JRK | Pre menej odpadu

Najnovšie články

V Starej Haliči sa faktúry za zmesový komunálny odpad otvárajú s nadšením

Stará Halič, malá obec v okrese Lučenec, začala s evidenciou odpadu len na začiatku roka 2020. Prvé výsledky však na seba nenechali dlho čakať. Miera triedenia odpadov medziročne narástla o 25% a produkcia komunálneho odpadu klesla o viac ako 60%.

Čítať viac

Prehľad o odpade už budú mať aj v Trakoviciach

Poriadok v nádobách s odpadom, lepšie triedenie a riadenie odpadového hospodárstva na základe reálnych podkladov. Aj to sú dôvody, prečo obec Trakovice v máji začala s elektronickou evidenciou odpadu ELWIS.

Čítať viac

Aké sú skúsenosti so zavedením zberu kuchynského odpadu

Inšpirujte sa úspešným príkladom z praxe, ako zaviesť triedenie kuchynského odpadu a zároveň zvýšiť mieru triedenia a menej skládkovať.

Čítať viac

Z tried odstránili koše na komunálny odpad

Na gymnáziu v Poprade vytvorili projekt, vďaka ktorému študenti aj zamestnanci lepšie triedia a kompostujú priamo v škole.

Čítať viac

Aprílový tip pre menej odpadu

Jar je tu a s ňou prichádza aj s ňou vzniká aj viac bioodpadu. Začíname upratovať záhrady, balkóny, sadiť a presádzať. Na začiatku sezóny by sa nám preto určite zišiel kvalitný kompost, ktorý dodá výživu novým rastlinkám. Ako kompostovať a vyrobiť si prírodné hnojivo sa dozviete v tomto článku.

Čítať viac

Kompostujte s úspechom

Kompostovanie je riadený proces. Či už prebieha v záhrade alebo v kompostárni, je dôležité, aby boli dodržané zásady na vytvorenie kompostu. Hnitie bioodpadu na kope niekoľko rokov nie je kompostovanie. Pripomenieme vám základné rady, ako kompostovať, aby ste sa z kvalitného kompostu mohli tešiť v každej sezóne.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý tretí utorok v mesiaci vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.