JRK | Príklady z praxe Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Nádoby na kuchynský odpad v Beluši

V Beluši sú s triedením kuchynského odpadu spokojní občania aj samospráva

Obec sa na zavedenie povinnosti zbierať kuchynský odpad začala pripravovať s predstihom. Kompostovanie v rodinných domoch už mali vyriešené, ostávalo 649 bytov, resp. domácností, pre ktoré bolo potrebné vytvoriť podmienky na triedenie kuchynského bioodpadu. O zavádzaní zberu, osvete aj výsledkoch sme sa rozprávali s prednostom obecného úradu v Beluši, Mgr. Patrikom Štrbákom.

Čítať viac

Prvá obec na východe Slovenska, v ktorej občania platia za odpady podľa toho, ako triedia

V Kurimanoch dostali občania prvýkrát výmer s poplatkom za odpady podľa toho, koľko odpadu vytvorili a triedili. Obec dosahuje nadpriemernú mieru triedenia.

Čítať viac
zber ZKO

V Hrabušiciach stavajú spravodlivé odpady na poctivej osvete

Obec Hrabušice v okrese Spišská Nová Ves je jednou brán do Slovenského raja. Aj preto sa snažia pracovať na kvalite životného prostredia v obci. Od začiatku roka začali evidovať odpady elektronicky.

Čítať viac

Evidenciu odpadu v Tomášovciach odštartovali analýzou odpadu

V Tomášovciach v okrese Lučenec evidujú odpad už niekoľko rokov. Chcú však ušetriť čas, mať dáta automaticky spracované, digitalizované a dostupné pre zavedenie motivačného systému. Preto sa rozhodli pre systém ELWIS.

Čítať viac
starostka Báb

V Bábe ELWIS pomohol aj s neplatičmi

Znížili množstvo zmesového komunálneho odpadu a našli aj riešenie ako zatočiť s neplatičmi. V obci Báb používajú evidenciu odpadov od začiatku roku 2021. Neprestali však pracovať na motivácii občanov a hľadať možnosti ako mať v odpadoch poriadok.

Čítať viac

Nový zberný dvor vo Vrbovom s elektronickou evidenciou

Vo Vrbovom otvorili nový zberný dvor s cieľom zvýšiť úroveň triedenia a minimalizovať čierne skládky. Súčasťou modernizovaného dvora je aj elektronické evidencia odpadu.

Čítať viac
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.