JRK | Príklady z praxe Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

V Kurimanoch sú občania strojcami svojho poplatku za odpady

To že na východe nič nie je už dávno neplatí. Systém ELWIS sa teší veľkej obľube aj na východnom Slovensku. Ďalšou zo samospráv, ktoré ho využívajú sú Kurimany v okrese Levoča.

Čítať viac

Na námestí v Handlovej sme vysypali smeti…

Analýza odpadu aká tu ešte nebola. Priamo na námestí, s osvetovými aktivitami, infostánkom a súťažami pre okoloidúcich, to všetko sa dialo 29. júna 2021 v Handlovej.

Čítať viac

Bohatá úroda vďaka vlastnému kompostu

Keď ste sa z hotového kompostu potešili a urobili ste všetky kroky, ktoré sme vám v minulom príspevku pripomenuli, nastal čas, aby váš kompost našiel adekvátne využitie.  Jeho blahodárne účinky na pôdu, úžitkové aj okrasné rastliny je už dlhodobo známy a kedysi to bol jediný a hlavne prirodzený zdroj živín.

Čítať viac

Kompostujte s úspechom

Kompostovanie je riadený proces. Či už prebieha v záhrade alebo v kompostárni, je dôležité, aby boli dodržané zásady na vytvorenie kompostu. Hnitie bioodpadu na kope niekoľko rokov nie je kompostovanie. Pripomenieme vám základné rady, ako kompostovať, aby ste sa z kvalitného kompostu mohli tešiť v každej sezóne.

Čítať viac

V Beluši zvyšujú mieru triedenia hneď po zavedení systému

Šesťtisícová obec v Trenčianskom kraji začala so zberom kuchynského odpadu. Priemer posledných zvozov ukazuje, že množstvo zmesového komunálneho odpadu výrazne klesá.

Čítať viac

V Trenčíne sme analyzovali odpad z reštaurácií a kancelárskych priestorov

V Trenčíne sme realizovali prvú analýzu odpadu. Zameraná bola na vzorku z reštauračných zariadení a kancelárskych priestorov. Výsledky ukazujú, že až 60% obsahu je možné vytriediť.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.