JRK | Legislatíva a dotácie Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Dotácia na odpadové hospodárstvo: viac ako 23,6 miliónov pre obce a mestá

29.1.2024 sa otvorila 9. výzva Program Slovensko: Triedený zber komunálnych odpadov zameraná na budovanie zberných dvorov a zefektívnenie systémov zberu vytriedených komunálnych odpadov. Podajte si žiadosť včas aj vy a získajte financie na projekty, ktoré motivujú obyvateľov zodpovedne pristupovať k odpadom. Obráťte sa na odborníkov z JRK, pomôžeme vám so žiadosťou, naplánovaním akčných krokov a prevedieme vás celým procesom realizácie až do úspešného konca.

Čítať viac

Využite dostupné prostriedky z Environmentálneho fondu

Hľadáte možnosti ako financovať vybavenie techniky do kompostárne či nákup záhradných kompostérov? Využite prostriedky z Environmentálneho fondu, ktorým môžete získať dotáciu aj na vybudovanie či modernizáciu zberného dvora.

Čítať viac

56. výzva na budovanie kompostární je stále otvorená

Premeňte bioodpad na zdroj a vyrábajte kompost, o ktorý bude záujem. Využite bioodpad z bytových domov, verejných priestranstiev či zberného dvora a zhodnoťte ho v kompostárni bez námahy.

Čítať viac

72. výzva na modernizáciu zberných dvorov

Nepremeškajte jedinečnú možnosť zlepšiť vašu mieru triedenia. Práve je otvorená 72. výzva zameraná na výstavbu nových alebo rekonštrukciu existujúcich zariadení na zber odpadov resp. zberných dvorov v samosprávach.

Čítať viac
Nádoby na kuchynský odpad v Beluši

Do akej nádoby zbierať kuchynský odpad podľa vyhlášky?

Začali ste už so zberom kuchynského odpadu, alebo sa ešte len pripravujete na splnenie tejto povinnosti? Poradíme vám, prečo na nádobe záleží a ako zaviesť systém správne.

Čítať viac

Využite prostriedky z Environmentálneho fondu na nakladanie s BRKO

Potrebujete financie na zavedenie zberu kuchynského odpadu, vybavenie kompostárne či nákup chýbajúcich kompostérov? Využite prostriedky z jesenného Environmentálneho fondu.

Čítať viac
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.