JRK | Zásady ochrany osobných údajov - Pre menej odpadu

Zásady ochrany osobných údajov

V súvislosti s novým zákonom o ochrane osobných údajov, ktorý platí pre všetky členské štáty Európskej únie od 25.05.2018 majú spoločnosti povinnosť narábať s údajmi zákazníkov opatrnejšie s dôrazom na zachovanie ich bezpečnosti.

 

1. Zbierame nasledovné údaje

Prostredníctvom našich webových stránok od vás získavame údaje pre ďalšie komunikovanie, kontaktovanie alebo informovanie o novinkách prostredníctvom prihlásenia na odber newslettra, vyplnením kontaktného formulára, zanechaním kontaktných údajov v chate, alebo reagovaním na pracovnú ponuku. Ide hlavne o vaše meno, priezvisko, mailovú adresu a telefonický kontakt. Tieto údaje sú používané len na vami schválené účely.

Nepriamo získavame informácie o tom ako naše webové stránky používate. Ide hlavne o údaje o návštevnosti stránok a interakciách. Ďalej pri analýzach využívame informácie o zariadeniach, ktoré umožňujú prístup na naše webové stránky – nastavenia prehliadačov, informácie o operačných systémoch, informácie z akej webovej stránky ste k nám prišli, akým spôsobom listujete našu stránku a informácie z cookies.

 

2. Spôsoby využívania získaných údajov

Kontaktné údaje používame na to, aby sme vám poskytli viac informácií o témach v oblasti odpadového hospodárstva alebo zlepšili kvalitu poskytovaných služieb. Zbieranie prebieha niekoľkými spôsobmi

a. Vašim prihlásením do databázy pre zasielanie pravidelného mesačného newslettra

Pre účely pravidelného informovania o novinkách v odpadovom hospodárstve zbierame údaje (meno, priezvisko, e-mailová adresa), aby sme Vám mohli pravidelne zasielať aktuality a rady z domáceho i zahraničného sveta odpadov a príklady z praxe. Prihlásením na odber noviniek súhlasíte s ich zasielaním jedenkrát do mesiaca na vašu mailovú adresu, prípadne pozvánky na pripravované udalosti. Ak si viac neprajete zasielať tieto správy, môžete sa z odberu aktualít odhlásiť v spodnej časti ktoréhokoľvek z doručených mailov.

b. Vyplnením kontaktného formulára

V prípade ak ste na našej webovej stránke nenašli informácie, ktoré vás zaujímajú alebo máte záujem o dohodnutie konzultácie v oblasti odpadového hospodárstva môžete využiť náš online formulár. Na základe vyplnených kontaktných údajov vám pošleme odpoveď elektronicky alebo vás budeme kontaktovať telefonicky.

c. Odoslaním vašich kontaktných údajov na spätné kontaktovanie v našom chate (online/offline)

Našim zákazníkom chceme zabezpečiť kvalitný servis. Preto je pre vás k dispozícií online chat (prípadne offline formulár), kde nám môžete položiť akúkoľvek otázku zo sveta odpadov. V prípade, že je potrebné odpoveď overiť alebo odoslať požiadavku na ďalšie spracovanie, potrebujeme vaše kontaktné údaje (meno, priezvisko, mailovú adresu a/alebo telefonický kontakt). Tieto údaje slúžia výlučne pre účely spätného kontaktovania a vybavenia vašej požiadavky.

d. Spracovanie vašich kontaktných údajov v prípade reakcie na otvorenú pracovnú ponuku

V prípade, ak vás zaujme pracovná ponuka, ktorú sme zverejnili na našej webovej stránke, udeľujete nám súhlas na spracovanie údajov, počas obdobia trvania výberového konania. Po vyjadrení súhlasu vás zaradíme do databázy kandidátov na pozíciu nášho nového kolegu/kolegyne.

e. Analýza spotrebiteľského správania na základe nepriamych údajov

Pre účely zlepšovania kvality našej webovej stránky a informácií, ktoré môžete získať analyzujeme pohyb užívateľov na stránke. Na základe toho môžeme vyhodnotiť relevantnosť informácií, doplniť, upraviť alebo odstrániť časti webovej stránky, aby bola pre vás prehľadnejšia a jednoduchšia na používanie. Tieto informácie ďalej používame aj pre marketingové účely.

 

3. Vaše údaje spracúvame prostredníctvom aplikácií

Pre efektívne spracovanie údajov využívame aplikácie, ktoré nám umožňujú viesť databázy a ďalej ich využívať na základe vášho súhlasu. S prevádzkovateľmi týchto aplikácií máme vypracovanú sprostredkovateľskú zmluvu v súlade s novými požiadavkami Zákona o ochrane osobných údajov. Kontakty evidujeme a spracúvame prostredníctvom aplikácií:

a. WordPress – po prihlásení na odoberanie pravidelného mesačného newslettra bude vaša mailová adresa zaradená do databázy kontaktov. Tieto kontakty sú ďalej preklopené do aplikácie Maichimp, prostredníctvom ktorej odosielame newslettre. Evidujeme tu údaje z vyplnených a odoslaných kontaktných formulárov, pre účely spätného kontaktovania.

b. Mailchimp – aplikácia slúži na odosielanie pravidelných newslettrov, kampaňových emailov prípadne pozvánok na naše podujatia.

c. Smartsupp – aplikácia slúži na rýchlu odpoveď v prípade ak ste nenašli všetky informácie na našej stránke. Ak je potrebné odpoveď overiť, alebo potrebujete vypracovať cenovú ponuku, či si priamo dohodnúť kontaktovanie zo zástupcom spoločnosti je potrebné poskytnutie kontaktných údajov pre účely spätného kontaktovania.

d. Google Analytics – aplikácia slúži na analyzovanie pohybu zákazníka na webovej stránke, pre nastavenie kvalitného obsahu.

 

4. Ochrana a uchovanie

Našim cieľom je, aby boli vaše osobné údaje u nás v bezpečí. Na ich ochranu sme prijali kroky v zmysle novej legislatívy. Databázy podliehajú ochrane pred zničením, poškodením, zneužitím alebo stratou. Poskytnuté údaje uchovávame len po dobu nevyhnutnú na ich používanie. V prípade zasielania pravidelných informácií formou newslettra uchovávame kontaktné údaje, pokým sa z odoberania neodhlásite. Pri kontaktných formulároch sú údaje evidované počas doby, ktorá je nevyhnutná na spracovanie vašej požiadavky. V prípade záujmu o prácu u nás, uchovávame kontaktné údaje len počas doby trvania výberového procesu. V prípade, že si neprajete aby boli vaše osobné údaje naďalej spracovávané môžete: