JRK | Novým riaditeľom JRK Slovensko je Tomáš Murgaš - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Novým riaditeľom JRK Slovensko je Tomáš Murgaš

Všetky | 31.01.2024

Od januára rozšíril rady slovenských expertov na odpadové hospodárstvo nový riaditeľ spoločnosti JRK Slovensko Tomáš Murgaš, ktorý doteraz pôsobil predovšetkým v regióne juhovýchodnej Ázie. Na miestne trhy tam uvádzal inovatívne technologické produkty zo Slovenska. Odpadové hospodárstvo ponúka aj u nás priestor práve na zavádzanie high-tech riešení, ktorých výsledkom môžu byť aj spravodlivé poplatky pre ľudí na základe systému „plať za to, čo vyhodíš“.

Tomáš Murgaš

Na pozícii riaditeľa chce využiť svoje doterajšie skúsenosti práve z oblasti zavádzania nových technológií. Inovácie, ktoré JRK Slovensko ponúka slovenským mestám a obciam, či rôznym organizáciám, slúžia predovšetkým na zvýšenie efektivity a udržateľnosti v odpadovom hospodárstve. A to v rôznych oblastiach – od digitalizácie jednotlivých riešení, cez zber dát a ich vyhodnocovanie, až po zavádzanie technológií na inovatívne zhodnocovanie odpadov a strategické poradenstvo.  

Vo vnútri spoločnosti sa Tomáš Murgaš zameria najmä na nastavenie procesov a spoločné fungovanie jednotlivých oddelení – to znamená transparentne vykonávať aktivity, otvorene komunikovať a podieľať sa na kľúčových rozhodnutiach tak, aby bol celý tím jednotný. Externe bude dôležité šírenie osvety o dôležitosti triedenia odpadov a využívania potenciálu odpadu, keďže ide o hodnotný zdroj.  

Pred príchodom do JRK Slovensko pôsobil Tomáš Murgaš v spoločnosti Photoneo, kde pracoval ako oblastný riaditeľ pre Čínu a APAC. Ponúkal inovatívne 3D riešenia v oblasti robotiky. Predtým rovnako pracoval v Ázii pre spoločnosť MBA Empire, ktorá sa venuje fintechu.   

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.