JRK | Kuchynský BRKO a kompostárne Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Nedajte šancu baktériám. Vyberte si nádoby, ktoré ochránia občanov

Dnes, oveľa viac, ako kedykoľvek predtým, je dôležité dbať na maximálne dodržiavanie hygienických štandardov. Pri triedení a zbere odpadu je to však náročné. Ukážme vám, ako zvýšiť jeho bezpečnosť a zabezpečiť hygienický priebeh. Antibakteriálna úprava povrchu nádob eliminuje patogény a dokonca chráni aj pred vírusom COVID-19.

Čítať viac

Vyberte správne vrecia na kuchynský BRKO

Nie je vrecko, ako vrecko. O tých kompostovateľných to platí dvojnásobne. Preto vám dnes poradíme, ako zvoliť vhodné a predísť zbytočným komplikáciám.

Čítať viac

Úsporný fermentor na hygienizáciu odpadu – CSC kontajner

Vytriedený kuchynský odpad často obsahuje mäsové a mliečne výrobky či varenú stravu. Takýto odpad nie je možné ihneď kompostovať. Vyzbieraný odpad musí prejsť tzv. procesom hygienizácie. V článku sa dozviete, ako vybrať zariadenie, ktoré vám s tým pomôže a jeho prevádzka je ekonomicky efektívna.

Čítať viac

Moderné riešenie pre kuchynský odpad už funguje v Čadci

Koncom apríla v mestskej kompostárni v Čadci spustili inovatívne hygienizačné zariadenie – CSC kontajner. Mestu poslúži pri kompostovaní kuchynského odpadu, ktorý začali zbierať z domácností.

Čítať viac

Viete ako využiť výnimku z povinnosti o triedení kuchynského odpadu?

Novela zákona o odpadoch ručí výnimky pre samosprávy v prípade povinnosti zaviesť a zabezpečovať vykonávanie triedeného zberu komunálneho odpadu pre biologicky rozložiteľný kuchynský odpad.  Zostáva jediná.

Čítať viac

Pripravte sa na povinnosť triediť kuchynský odpad

Ak u vás nekompostuje 100% domácností, mali by ste dokúpiť chýbajúce kompostéry, alebo sa začať pripravovať na triedený zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.