JRK | Kompostárne Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

meranie teploty v kompostarni

Aké zariadenie by nemalo chýbať v každej malej kompostárni?

Viete, čo vaše základky v kompostárni potrebujú? Kompostovanie je riadený proces, preto sledujte stav materiálu a reagujte promptne na prípadné zmeny. Predstavíme vám zariadenie, ktoré vám s tým pomôže.

Čítať viac

Oblečte vašim základkam pršiplášť, eliminujete tým aj zápach z bioodpadu

Ako ochrániť výživný kompost počas výroby, keď je vystavený vplyvom počasia? Materiál uložený v exteriéri počas výroby môže byť znehodnotený nepriaznivými podmienkami. V lepšom prípade sa “len” kompostovací proces predĺži. Ako sa tomu môžete vyhnúť?

Čítať viac

Rady pre prevádzkovateľov kompostárne do 100 ton, ale aj záujemcov o jej vybudovanie

Samosprávam dodávame kvalitné riešenia a okrem toho často konzultujeme rôzne situácie, ktorým v odpadovom hospodárstve čelia a hľadáme možnosti ako im pomôcť.

Čítať viac

Ako vytvoriť malú obecnú kompostáreň?

Aj odpad z verejných priestranstiev môže zlepšiť vaše odpadové hospodárstvo. Zvýšte svoju mieru triedenia vďaka vlastnej kompostárni s ročnou kapacitou do 100 ton. Poradíme vám, čo budete potrebovať a na čo si dať pozor.

Čítať viac

Ako vyrobiť kompost s vysokou mikrobiálnou kvalitou? – 2. časť

V minulej časti sme vám začali predstavovať faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú vyššiu hodnotu a cenu kompostu. Ďalšie aspekty ovplyvňujúce mikrobiálnou kvalitou sú …

Čítať viac

Ako vyrobiť kompost s vysokou mikrobiálnou kvalitou? – 1. časť

V článku sa pozrieme na faktory vplývajúce na mikrobiologickú kvalitu kompostu. Čím viac týchto faktorov zohľadníme v procese zberu, skladovania a spracovania biologicky rozložiteľných odpadov, tým cennejšiu surovinu vyrobíme. Tento článok vychádza z konceptu potravinovej siete pôdy „Soil Food Web“ Dr. Elaine Ingham s viac ako 40-ročnými skúsenosťami s obnovou degradovanej pôdy.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.