JRK | Pre menej odpadu

Najnovšie články

Nedajte šancu baktériám. Vyberte si nádoby, ktoré ochránia občanov

Dnes, oveľa viac, ako kedykoľvek predtým, je dôležité dbať na maximálne dodržiavanie hygienických štandardov. Pri triedení a zbere odpadu je to však náročné. Ukážme vám, ako zvýšiť jeho bezpečnosť a zabezpečiť hygienický priebeh.

Čítať viac

Úsporné zariadenie na hygienizáciu odpadu – CSC kontajner

Vytriedený kuchynský odpad často obsahuje mäsové a mliečne výrobky či varenú stravu. Takýto odpad nie je možné ihneď kompostovať. Vyzbieraný odpad musí prejsť tzv. procesom hygienizácie. V článku sa dozviete, ako vybrať zariadenie, ktoré vám s tým pomôže a jeho prevádzka je ekonomicky efektívna.

Čítať viac

Moderné riešenie pre kuchynský odpad už funguje v Čadci

Koncom apríla v mestskej kompostárni v Čadci spustili inovatívne hygienizačné zariadenie – CSC kontajner. Mestu poslúži pri kompostovaní kuchynského odpadu, ktorý začali zbierať z domácností.

Čítať viac

Viete ako využiť výnimku z povinnosti o triedení kuchynského odpadu?

Novela zákona o odpadoch ručí výnimky pre samosprávy v prípade povinnosti zaviesť a zabezpečovať vykonávanie triedeného zberu komunálneho odpadu pre biologicky rozložiteľný kuchynský odpad.  Zostáva jediná.

Čítať viac

Pripravte sa na povinnosť triediť kuchynský odpad

Ak u vás nekompostuje 100% domácností, mali by ste dokúpiť chýbajúce kompostéry, alebo sa začať pripravovať na triedený zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu.

Čítať viac

Ako vytvoriť malú obecnú kompostáreň?

Každá obec, mesto či mikroregión okrem množstva iných otázok začína čoraz viac venovať pozornosť aj odpadovému hospodárstvu. Snahou je optimalizovať náklady, zvýšiť úroveň triedenia a nezvyšovať zásadne poplatky pre občanov.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.