JRK | Nezaradené Archives - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Zhodnotenie prínosov kvalitného kompostu v Taliansku

Kompost zlepšuje vlastnosti pôdy, akým spôsobom však ovplyvňuje aj úrodu na poli? Prečítajte si výskum Talianskeho konzorcia výrobcov kompostu, ktorí sledovali akým spôsobom sa mení štruktúra pôdy, stav sadeníc či vypestovaná úroda.

Čítať viac
O čom diskutovali samosprávy na ELWIS konferencii?

O čom diskutovali samosprávy na ELWIS konferencii?

Najdôležitejšou časťou našej konferencie boli prezentácie reálnych príkladov zo samospráv, ktoré systém ELWIS používajú. Vo svojich prezentáciách aj v diskusii hovorili zástupcovia obcí o tom, ako sa ich odpadové hospodárstvo zmenilo, čo im to prinieslo ale aj o úskaliach, ktorým museli čeliť.

Čítať viac

Staňte sa zelenším hotelom či reštauráciou vďaka elektrickému kompostéru

Počuli ste už o elektrických kompostéroch? Toto ekologické zariadenie dokáže v priebehu 24 hodín spracovať od 0,01 do 1370 kg kuchynského a reštauračného odpadu na kvalitný substrát. Navyše zredukuje jeho objem o 90%, takže sa nemusíte obávať čo s kompostom. Môže vám poslúžiť na prihnojenie záhrady alebo areálu vášho zariadenia.

Čítať viac

10 rokov JRK: ,,Pracujeme na tom, aby sa netriedenie stalo nepohodlným…“

Pred 10 rokmi sa zrodila túžba troch mladých a nadšených ľudí podnikať. Chceli tiež urobiť niečo pre životné prostredie. Z nápadu sa stala skutočná firma JRK a dnes mení odpadové hospodárstvo na Slovensku a v Českej republike. Súčasťou našej misie PRE MENEJ ODPADU je takmer 50 členný tím, ktorý každý deň usilovne pracuje na tom, aby zanechal kvalitné životné prostredie pre ďalšie generácie.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.