JRK | Pre menej odpadu

Najnovšie články

Kto stojí za vývojom systému ELWIS?

O systéme ELWIS aj jeho prínosoch sme toho napísali už veľa. Dnes vám však prezradíme ako vznikal. Uplynuli už viac ako dva roky, odkedy sme naplno rozbehli tento projekt. Z pilotnej verzie GPS systému ELVIS s tabletom sa stal ELWIS, ktorý ponúka balík služieb pre spravodlivú evidenciu odpadu v mestách, obciach či zberných dvoroch. Prinášame vám rozhovor s tvorcami systému za JRK Slovensko a softvérovú spoločnosť GoodRequest.  

Čítať viac

Evidencia odpadu pre zberný dvor

Zberné dvory sú výborným prostriedkom, ako umožniť občanom odovzdať nepotrebný odpad, znížiť množstvo skládkovaného ZKO a zvýšiť mieru triedenia. Často sú však len oplotenou skládkou, ktorá spôsobuje samospráve viac problémov, ako úžitku. Dnes vám predstavíme nástroj, ktorý uľahčí prácu, prinesie prehľad o množstve odpadu a zároveň zamedzí, aby zberný dvor používali neoprávnený užívatelia.

Čítať viac

Evidencia odpadu ELWIS pre mestá štartuje už aj v Ilave

O tom, že evidovanie odpadu je dôležitým manažérskym nástrojom pre riadenie odpadového hospodárstva sa na vlastnej koži presviedča čoraz viac slovenských obcí a už aj miest. V Ilave je všetko pripravené na to, aby začali monitorovať odpad z domácností a odmeňovať občanov za zodpovedné správanie.

Čítať viac

Evidenčný systém odpadu z európskych metropol, už aj na Slovensku

Prehľad o tvorbe odpadu, nástroj na spravodlivú motiváciu občanov a podklad pre riadenie odpadového hospodárstva prostredníctvom systému ELWIS chce využívať čoraz viac samospráv. Neustále ho vylepšujeme, aby reagoval na potreby malých obcí, ale aj veľkých miest. Dnes vám predstavíme jeho ďalšie vylepšenie, overené aj v európskych metropolách.  

Čítať viac

V Starej Haliči sa faktúry za zmesový komunálny odpad otvárajú s nadšením

Stará Halič, malá obec v okrese Lučenec, začala s evidenciou odpadu len na začiatku roka 2020. Prvé výsledky však na seba nenechali dlho čakať. Miera triedenia odpadov medziročne narástla o 25% a produkcia komunálneho odpadu klesla o viac ako 60%.

Čítať viac

Rozhovor: Košeca začala občanov odmeňovať za zodpovedný prístup k odpadu

Košeca už eviduje odpad viac ako rok. Vďaka ich podnetom sme systém ELWIS výrazne vylepšili. Košeca je dobrým príkladom a od zavedenia evidencie odpadu sa jej fungovaním v praxi bolo inšpirovať mnoho predstaviteľov slovenských samospráv. Ako hodnotia používanie a prínosy systému sme sa opýtali starostu obce Mgr. Radomíra Brtáňa a špecialistu pre odpadové hospodárstvo Mareka Kurinca.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.