JRK | Pre menej odpadu

Najnovšie články

Prehľad o odpade už budú mať aj v Trakoviciach

Poriadok v nádobách s odpadom, lepšie triedenie a riadenie odpadového hospodárstva na základe reálnych podkladov. Aj to sú dôvody, prečo obec Trakovice v máji začala s elektronickou evidenciou odpadu ELWIS.

Čítať viac

Úsporné zariadenie na hygienizáciu odpadu – CSC kontajner

Vytriedený kuchynský odpad často obsahuje mäsové a mliečne výrobky či varenú stravu. Takýto odpad nie je možné ihneď kompostovať. Vyzbieraný odpad musí prejsť tzv. procesom hygienizácie. V článku sa dozviete, ako vybrať zariadenie, ktoré vám s tým pomôže a jeho prevádzka je ekonomicky efektívna.

Čítať viac

Chcete ušetriť? Začnite triediť kuchynský odpad

Mestá a obce v tomto období určite nemajú peniaze nazvyš. Od roku 2019 si viac uvedomujú dôležitú tému – odpadové hospodárstvo. Niektorí viac, iní menej, no pre všetkých sa stalo kľúčovým percento miery triedenia, ktoré každý rok určí, či si za skládkovanie priplatia viac alebo zvolia kroky, aby peniaze skôr šetrili.

Čítať viac

Moderné riešenie pre kuchynský odpad už funguje v Čadci

Koncom apríla v mestskej kompostárni v Čadci spustili inovatívne hygienizačné zariadenie – CSC kontajner. Mestu poslúži pri kompostovaní kuchynského odpadu, ktorý začali zbierať z domácností.

Čítať viac

Unikátna nádoba na biologicky rozložiteľný odpad

S triedením a zberom kuchynského odpadu sú často spojené obavy zo zápachu, výluhov či iných negatívnych prejavov. Je pravda, že bioodpad zapácha, hnije či láka škodcov. Je však len vtedy, ak je zbieraný nesprávnym spôsobom.

Čítať viac

Aké sú skúsenosti so zavedením zberu kuchynského odpadu

Inšpirujte sa úspešným príkladom z praxe, ako zaviesť triedenie kuchynského odpadu a zároveň zvýšiť mieru triedenia a menej skládkovať.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý tretí utorok v mesiaci vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.