JRK | Blog - Pre menej odpadu

Najnovšie články

Svetové riešenia pre triedenie a množstvový zber odpadu aj pre slovenské samosprávy

Množstvový zber odpadu umožňuje samosprávam znižovať náklady na správu odpadového hospodárstva a zlepšiť výsledky v úrovni vytriedenia odpadov. Výsledkom nie je len nižšie množstvo zmesového komunálneho odpadu vyvezeného na skládku, ale aj efektívnejší systém, ktorý pomáha mestám a obciam stanoviť spravodlivé poplatky pre svojich obyvateľov. 

Čítať viac

30 rokov bez priemyselných hnojív a ich pôda je úrodnejšia

Odpad ako zdroj? Rakúski pestovatelia využívajú potenciál BRKO a ich pôda je vyživená a veľmi úrodná. Aké je ich tajomstvo? Odpoveď sme hľadali na farme Bio Kompost Anzböck na exkurzii spolu s technickým riaditeľom Compost Systems, Bernhardom Gamerithom.

Čítať viac

Exkurzia v Taliansku: Návšteva zariadení spoločnosti Contarina SpA

Navštívte nášho partnera Contarina SpA s najúspešnejším systémom v Európe a inšpirujte sa s JRK ako optimalizovať a digitalizovať odpadové hospodárstvo vo vašom meste, regióne či vo zvozovej spoločnosti.

Čítať viac

Dotácia na odpadové hospodárstvo: viac ako 23,6 miliónov pre obce a mestá

29.1.2024 sa otvorila 9. výzva Program Slovensko: Triedený zber komunálnych odpadov zameraná na budovanie zberných dvorov a zefektívnenie systémov zberu vytriedených komunálnych odpadov. Podajte si žiadosť včas aj vy a získajte financie na projekty, ktoré motivujú obyvateľov zodpovedne pristupovať k odpadom. Obráťte sa na odborníkov z JRK, pomôžeme vám so žiadosťou, naplánovaním akčných krokov a prevedieme vás celým procesom realizácie až do úspešného konca.

Čítať viac
news-tab-02-content
news-tab-03-content

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.