JRK | Pre menej odpadu

Najnovšie články

Analýza v Malom Cetíne: Veľa kuchynského a zeleného biodopadu

V druhom septembrovom týždni sme realizovali analýzu v obci Malý Cetín v okrese Nitra. Výsledok ukazuje, že obyvatelia obce vyhodia veľa jedla či zeleného, kompostovateľného odpadu. 

Čítať viac

Kto stojí za vývojom systému ELWIS?

O systéme ELWIS aj jeho prínosoch sme toho napísali už veľa. Dnes vám však prezradíme ako vznikal. Uplynuli už viac ako dva roky, odkedy sme naplno rozbehli tento projekt. Z pilotnej verzie GPS systému ELVIS s tabletom sa stal ELWIS, ktorý ponúka balík služieb pre spravodlivú evidenciu odpadu v mestách, obciach či zberných dvoroch. Prinášame vám rozhovor s tvorcami systému za JRK Slovensko a softvérovú spoločnosť GoodRequest.  

Čítať viac

Evidencia odpadu pre zberný dvor

Zberné dvory sú výborným prostriedkom, ako umožniť občanom odovzdať nepotrebný odpad, znížiť množstvo skládkovaného ZKO a zvýšiť mieru triedenia. Často sú však len oplotenou skládkou, ktorá spôsobuje samospráve viac problémov, ako úžitku. Dnes vám predstavíme nástroj, ktorý uľahčí prácu, prinesie prehľad o množstve odpadu a zároveň zamedzí, aby zberný dvor používali neoprávnený užívatelia.

Čítať viac

Evidencia odpadu ELWIS pre mestá štartuje už aj v Ilave

O tom, že evidovanie odpadu je dôležitým manažérskym nástrojom pre riadenie odpadového hospodárstva sa na vlastnej koži presviedča čoraz viac slovenských obcí a už aj miest. V Ilave je všetko pripravené na to, aby začali monitorovať odpad z domácností a odmeňovať občanov za zodpovedné správanie.

Čítať viac

JRK hlási novú posilu pre Trnavský a Bratislavský kraj

Vítame nového kolegu, ktorý bude mať na starosti zlepšovanie odpadového hospodárstva v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

Čítať viac
Triedením kuchynského odpadu splníme európske normy a ochránime pôdu

Triedením kuchynského odpadu splníme európske normy a ochránime pôdu

Slovenské samosprávy čaká od začiatku budúceho roka povinnosť zabezpečiť zber a triedenie poslednej zložky bioodpadu – kuchynského odpadu. Z neho dokážu špecializované zariadenia vyrobiť kompost, vďaka ktorému využívame v poľnohospodárstve menej chemických hnojív.

Čítať viac
dfghfd
fghf

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.