JRK | Kto povedie náš obchodný tím k úspechu? - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Kto povedie náš obchodný tím k úspechu?

Zo života JRK | 07.07.2022

Od regionálneho manažéra až po obchodného riaditeľ. Kto je Peter Majdan a ako sa mu darí zlepšovať odpadové hospodárstvo v slovenských obciach? 

Aby náš tím JRKáckych obchoďákov napomáhal všetkým obciam pri implemtácii našich riešení nutné, aby ho viedol niekto, kto sa dobre orientuje nielen v nakladaním odpadov. Je dôležité aby náš obchodný tím viedla osoba, ktorá disponuje s skúsenosťami, ktoré môže odovzdať kolegom. Preto nás veľmi teší, že náš regionálny manažér pre Trenčiansky a Žilinský kraj prijal ponuku a stal sa naším novým obchodným riaditeľom.

Peter nastúpil do JRK na jeseň v roku 2019. Predtým, ako sa naše cesty stretli, pracoval v obchodnej firme, ktorá sa zaoberala dodávkou tovarov a služieb v oblasti požiarnej ochrany. „Za viac ako 2 roky práce regionálneho manažéra som sa utvrdil v tom, že práca v  JRK nie je o predaji výrobkov, ale o hľadaní a navrhovaní komplexných riešení pre zlepšenie odpadového hospodárstva obcí, miest, či celých mikroregiónov. Preto  ma naozaj baví,” vysvetľuje Peter svoje pocity zo svojej dvojročnej skúsenosti.

Čo rád robíš vo svojom osobnom živote PRE MENEJ ODPADU? 

„Odpad poctivo triedime už dlhé roky. Túto vec beriem ako samozrejmosť a aj naše deti už vedia do akého kontajnera patria jednotlivé triedené druhy odpadov,” opisuje svoj postoj náš obchodný riaditeľ. Napriek tomu, že Peťo býva v byte, má aj malú záhradku, kde kompostuje svoj bioodpad. Všetci v JRK vieme, že najlepší odpad je ten, ktorý nevznikne. Nakupujem preto len potrebné potraviny a iné veci,” dodáva Peťo.  

Aké aktivity rád robíš vo svojom voľnom čase?

„Dlhé roky si chodím vyčistiť hlavu do prírody turistikou alebo cyklistikou,“ opisuje svoje záujmy náš nový obchodný riaditeľ. Peter však v prírode hľadá aj iné oddychové aktivity. Je ním napríklad aj príležitostné rybárstvo. „V poslednom období ma očarila aj práca s drevom, no mojou celoživotnou vášňou bolo a asi aj ostane hasičina a ochrana pred požiarmi,“ uzatvára Peter.

V JRK si už skoro 3 roky, čo sa ti na tvojej práci najviac páči?  

„Táto práca baví najmä preto, že je každý deň úplne iný. Denne sa stretávam a zoznamujem s novými ľuďmi, ktorí sa snažia mnohokrát malými, no často rozvážnymi krokmi zmeniť svoje okolie. Odstupom času môžem preto povedať, že naša práca v JRK reálne ovplyvnila správanie ľudí voči produkcií a separácií odpadov,” vysvetľuje nám postrehy náš obchodný riaditeľ. Podľa Peťa je JRK Slovensko jedinečné svojím prístup či myšlienkou. „Prístupom k zákazníkovi, kedy nehľadáme len čiastkové riešenie v širokej téme odpadov, ale naše riešenia komplexne menia správanie občanov a tým aj celé odpadové hospodárstvo v samospráve k lepšiemu,” konštatuje riaditeľ obchodného tímu. Myšlienka PRE MENEJ ODPADU je našou prácou, ktorá je u našich zákazníkov, resp. obcí napĺňaná. 

 

Ako hodnotíš súčasný stav a budúcnosť odpadového hospodárstva na Slovensku? 

„Neľahká, ale sľubná,” opisuje Peťo svoje prvotné pocity. Mnohé samosprávy si v plnej miere uvedomujú potrebu, no najmä naliehavosť riešiť dané problémy súvisiace s odpadom. Iné na to ešte len prichádzajú. „Zmeny v posledných rokoch a aj v najbližších prichádzajúcich rokoch priniesli a ešte prinesú mnoho zásadných zmien v odpadoch na Slovensku. No všetky tieto zmeny smerujú k rapídnemu zníženiu množstva skládkovaného odpadu a zlepšenia životného prostredia v našej krajine,” porovnáva Peťo súčasný stav a predpokladanú budúcnosť v odpadom hospodárstve. Náš kolega pokladá za najväčší problém to, že odpady sú mediálne nezaujímavé. V médiách sa často venujú témam, ako sú čierne skládky, požiare či zvyšovanie poplatkov za odpad. „Pravidelné informácie o triedenom odpade, jeho zbere, financovaní či o jeho životnom cykle chýbajú,” vysvetľuje riaditeľ obchodného tímu. Nemôžeme sa preto diviť, že o odpadoch ľudia veľa nevedia a správajú sa tak, ako sa správajú.  

Prajeme Peťovi na novej pozícii mnoho úspechov. Nech sa mu naďalej darí napĺňať jeho vízie v odpadovom hospodárstve. Sme radi, že náš tím regionálnych manažérov môže čerpať inšpiráciu a trochu aj ťahať “rozumy” od nášho nového obchodného riaditeľa JRK Slovensko 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.