JRK | Predstavujeme regionálneho manažéra pre Trenčiansky a Žilinský kraj - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Predstavujeme regionálneho manažéra pre Trenčiansky a Žilinský kraj

Všetky | 08.12.2020

Do JRK nastúpil v roku 2019 z dôvodu, že hľadal zmysluplnú prácu. Dnes sa mu darí zlepšovať odpadársku realitu v mestách a obciach na severe Slovenska.

Odpadové hospodárstvo v Žilinskom a Trenčianskom kraji zlepšuje už vyše roka za JRK Slovensko Ing. Peter Majdan. Vo voľnom čase sa venuje najmä manželke a dvom synom. Medzi jeho najväčšie záľuby patrí turistika, rybárčenie či horská cyklistika. Okrem iného je aj dobrovoľným hasičom, čo považuje nielen za záľubu, ale aj za poslanie.

Čo sa ti najviac páči na práci v JRK? 

Práca v JRK sa mi páči z viacero dôvodov. Medzi najpodstatnejšie však patrí, že každý pracovný deň je úplne iný, stretávam vďaka svojej práci zaujímavých a skvelých ľudí a robím niečo, čo má zmysel nielen pre mňa, ale aj pre spoločnosť a planétu.

Čo robíš vo voľnom čase pre menej odpadu? 

Pred pár rokmi som začal vermikompostovať, snažíme sa spolu s manželkou minimalizovať množstvo vyprodukovaného odpadu, odpadovému hospodárstvu sa venujem aj ako poslanec v komisii životného prostredia v rodnej obci.

Ako hodnotíš prístup samospráv k OH od začiatku tvojho pôsobenia v JRK?

Prístup je rôzny naprieč celým regiónom. Mnohé samosprávy si v plnej miere uvedomujú naliehavosť a potrebu riešenia problematiky odpadového hospodárstva, niektoré na to ešte len prichádzajú. Zároveň verím, že spoločne dokážeme postupne nájsť spôsoby, ako zlepšovať odpadársku realitu v obciach a mestách.

Veríme, že sa Peťovi bude naďalej dariť zlepšovať odpadové hospodárstvo po celom regióne minimálne tak dobre, ako tomu bolo doteraz. Mestá a obce v Žilinskom a Trenčianskom kraji, neváhajte a obráťte sa na regionálneho manažéra pre váš región.

KONTAKT

    +421 903 572 886

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.