JRK | Video reportáž: Obyvatelia sú s komunitným kompostovaním spokojní - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Video reportáž: Obyvatelia sú s komunitným kompostovaním spokojní

Všetky | 30.04.2019

Koncom minulého roka sme spoločne s OZ Priatelia Zeme – SPZ inštalovali 21 komunitných kompostovísk v rôznych častiach Bratislavy. Príspevok o ich vybudovaní nájdete TU. Aj v Bratislave sa rozširuje kompostovanieTisíc ľudí vyprodukuje ročne asi 70 ton biologického odpadu. Hlavnou myšlienkou kompostovania, rovnako ako recyklovania, je znížiť množstvo komunálneho odpadu. Kompostovanie zároveň pomáha na sídliskách zoskupovať . . .

Koncom minulého roka sme spoločne s OZ Priatelia Zeme – SPZ inštalovali 21 komunitných kompostovísk v rôznych častiach Bratislavy. Príspevok o ich vybudovaní nájdete TU.

Aj v Bratislave sa rozširuje kompostovanieTisíc ľudí vyprodukuje ročne asi 70 ton biologického odpadu. Hlavnou myšlienkou kompostovania, rovnako ako recyklovania, je znížiť množstvo komunálneho odpadu. Kompostovanie zároveň pomáha na sídliskách zoskupovať komunity ľudí.Ján Zošák

Zveřejnil(a) Správy RTVS dne Pátek 19. dubna 2019

Veľmi nás teší, že záujem o kompostovanie rastie aj u obyvateľov bytových domov. Zaujímajú sa o to, ako bioodpad z ich domácnosti končí a chcú predchádzať jeho skládkovaniu. Obracajú sa na svoje samosprávy so záujmom o vybudovanie komunitných kompostovísk.

Pozrite sa, ako to vyzerá na jednom z kompostovísk v Bratislave a ako občanom, ktorí ho využívajú darí.

 

Rady, ako vytvoriť  priestor pre komunitné kompostovisko aj vo vašom meste nájdete v našom miniseriály o komunitnom kompostovaní TU.

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.