JRK | "Pre menej odpadu." získalo viacero ocenení - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

„Pre menej odpadu.“ získalo viacero ocenení

Všetky | 28.11.2018

Naša každodenná práca nie je len obyčajným zamestnaním. Kolektívy JRK v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku neustále pracujú na tom, aby sa v mestách, v obciach a v domácnostiach produkovalo menej odpadu. Nie sme teda len „obchodníci“, zodpovedne šírime osvetu ako nástroj motivácie a premeny myslenia. Našu prácu berieme ako poslanie a všetci sme tak trochu „ekomaniaci“ pre svoje okolie. Sme tí, pred ktorými nehodíte PETku do komunálu. A ešte sme nadšení, keď vidíme aké úspechy dosahujú samosprávy po zavedení domáceho kompostovania, evidenčného systému a ďalších z našich riešení. O to viac nás tešia prestížne ocenenia odbornej verejnosti.

Za projekt „PRE MENEJ ODPADU.“ sme získali:

TOP Odpovědná firma v životním prostředí 2018

V Českej republike sa každoročne udeľuje prestížna cena – Byznys pro společnost – Bps TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2018. Nezávislé ocenenie každoročne je udelené najzaujímavejším aktivitám na poli trvalo udržateľného a zodpovedného podnikania. Oceňuje malé, stredné a veľké firmy, ktoré dlhodobo a strategicky pracujú na rozvíjaní spoločnosti, znižovaní negatívnych dopadov na životné prostredie a prinášajú inovatívne riešenia. Tento rok sa konal už 15. roční odovzdávania cien, pod záštitou predsedu Senátu PČR Milana Štěcha, Poslanecké snemovne PČR, Ministerstva práce a sociálnych vecí ČR a Zastúpenia Európskej komisie v ČR. O ocenenie sa uchádzalo sedemdesiatpäť firiem s viac ako sto stratégiami a projektmi. Náš projekt Pre menej odpadu obstál vo veľkej konkurencii a získal strieborný certifikát v kategórii TOP Odpovědná firma v životním prostředí 2018,cena Byznysu pro společnost.

Prečítajte si viac…

SDGs 2018

Ceny SDGs (Sustainable development goals = ciele trvalo udržateľného rozvoja) demonštrujú partnerstvo a spoluprácu medzi štátnou správou a súkromným sektorom. Ide o prvé nezávislé ocenenie na svete v napĺňaní udržateľnosti, ktoré usporadúva Asociácia spoločenskej zodpovednosti (ACSR) v spolupráci s Českou rozvojovou agentúrou, Ministerstvom priemyslu a obchodu, Ministerstvom zahraničných vecí a Ministerstvom životného prostredia pod záštitou Informačného centra OSN a Národnej siete UN Global Compact v Česku. „Chceme oceniť úsilie českých firiem i organizácií, ktoré začleňujú udržateľnosť do svojej stratégie a pomáhajú tak Českej republike a svetu udržateľnejšej budúcnosti a napĺňanie Agendy 2030.“ ACSR. Celkovo sa do súťaže zapojilo 150 zástupcov biznisu, neziskových organizácií, verejnej správy a mladých lídrov. Do 1.6.2018 prebiehalo verejné hlasovanie v kategórii Biznis, kde ste aj vy mohli hlasovať pre jeden z prihlásených projektov. Chceli by sme poďakovať aj odbornej porote za to, že nás posunula do finále a dala tak možnosť aj vám rozhodnúť o ocenení nášho projektu. Je pre nás veľkou cťou, že projekt „Pre menej odpadu.“ Získal v kategórii Biznis toto prestížne ocenenie.

Prečítajte si viac…

 

AIESEC ALUMNI AWARDS 2016

Za reprezentáciu AIESEC a aktivity s pozitívnym vplyvom na spoločnosť v Českej republike a vo svete udeľuje AIESEC ocenenie AIESEC ALUMNI AWARDS. V roku 2016 zakladatelia našej spoločnosti získali ocenenie Alumni Excellence Award za Leadership a pozitívny dopad v oblasti životného prostredia. Ocenenia sú udeľované bývalým členom, ktorí sa venujú činnostiam s pozitívnym dopadom na spoločnosť v Českej republike a vo svete. Tiež za výnimočné reprezentovanie a  pozitívny vplyv na spoločnosť v rôznych sférach – od podnikateľského úsilia, úspechov v biznise, cez politickú, vedeckú sféru až po sféru sociálnu. V tomto roku bolo udelených až 9 ocenení a jedno ocenenie ALUMNI HALL OF FAME (Alumni sieň slávy).

Prečítajte si viac…

 

SIRHA 2016

V roku 2016 sme získali uznanie za inovácie aj v Maďarsku. Naše elektrické kompostéry s technológiou GREEN GOOD získali ocenenie SIRHA v kategórii Inovatívna technológia. Ocenenie udeľoval maďarský minister poľnohospodárstva počas technologickej výstavy v Budapešti.

Prečítajte si viac…

VIA BONA SLOVAKIA 2015 – Zelená firma

Nadácia Pontis v roku 2016 už po šestnástykrát ocenila firmy, ktoré na Slovensku podnikajú zodpovedne a férovo. Tie najlepšie inšpiratívne príklady zodpovedného podnikania vyberala nezávislá porota zložená zo zástupcov biznisu, štátnej sprá­vy, mimovládneho sektora a vzdelávacích inštitúcií, na základe nominácií firiem a osobných prezentácií v dvoch kolách. Ceny udelila v siedmich kategóriách: Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva a Dobrý partner komunity. V konkurencii spoločnosti GreenCoop družstvo a HEINEKEN Slovensko sme obstáli a odniesli si ocenenie Zelená firma za zodpovedný prístup k podnikaniu a firemnej filantropii.

Prečítajte si viac…

 

Zlatý mravec 2014 – Inovatívne riešenie

Prvým ocenením, ktoré sme za svoju činnosť získali bol Zlatý mravec. V roku 2014 sa cena udeľovala už deviatykrát. Ocenenie v piatich kategóriách mohli získať samosprávy, úspešné firmy, organizácie, ale aj študenti, za inovatívny prístup a nápady v odpadovom hospodárstve. Víťazov vyberal tím nezávislých odborníkov z radov organizátorov a ocenil najzaujímavejšie riešenia, technológie a nápady z oblasti odpadového hospodárstva.  Zlatého mravca v kategórii Inovatívne riešenie sme získali za Projekt Kitchen Waste – spracovanie kuchynských a reštauračných odpadov v elektrickom kompostéri GREEN GOOD.

Prečítajte si viac…

Chceli by sme poďakovať všetkým samosprávam, ktoré s nami spolupracujú a aktívne sa podieľajú na šikovnom systému odpadového hospodárstva a tiež všetkým, čo podporujú myšlienku „pre menej odpadu“ a vyvíjajú úsilie žiť udržateľne. Je to pre nás obrovská česť, motivácia a zároveň utvrdenie, že to čo robíme, má zmysel! Aj naďalej budeme robiť maximum pre to, aby sme na svete bolo minimálne množstvo odpadov.

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.