JRK | Tretie ocenenie v tomto roku - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Tretie ocenenie v tomto roku

Všetky | 30.05.2016

Nina, Marián a Mojmír prebrali do svojich rúk ocenenie Alumni Excellence Award za Leadership a pozitívny dopad v oblasti životného prostredia. Na polici úspechov nášho projektu „Pre menej odpadu“ nám tak v tomto roku pribudlo už tretie ocenenie (Via Bona, SIRHA Budapest innovációs termékversenyt).

Trojicu zakladateľov našej spoločnosti spájajú okrem priateľstva a kancelárie aj spoločné spomienky na študentské časy a zážitky s organizáciou AIESEC. V rokoch 2003-2009 sa AIESEC venovali počas celého štúdia na vysokej škole a práve tam získali cenné skúsenosti, začali kreovať svoju spoločnú budúcnosť a založili JRK. 7. mája 2016 sa vrátili do starých čias, aby sa počas galavečera na počesť 50. výročia založenia AIESEC Česká republika stretli so svojimi starými priateľmi, zaspomínali na študentské časy a hlavne strávili príjemný večer s ľuďmi, ktorých spája jedno – AIESEC. Čerešničkou na torte tohto skvelého večera bolo ocenenie Alumni Excellence Award, ktoré získali v rámci AIESEC Alumni Awards.

Ocenenia AIESEC ALUMNI AWARDS sú udeľované bývalým členom AIESEC, ktorí sa venujú činnostiam s pozitívnym dopadom na spoločnosť v Českej republike a vo svete. Taktiež za výnimočnú reprezentáciu AIESEC prostredníctvom pozitívneho vplyvu na spoločnosť v rôznych sférach – od podnikateľského úsilia, úspechov v biznise, cez politickú, vedeckú sféru až po sféru sociálnu. V tomto roku bolo udelených až 9 ocenení a jedno ocenenie ALUMNI HALL OF FAME (Alumni sieň slávy).

 

Galavečer bol  venovaný alumni, teda bývalým členom organizácie AIESEC z Českej republiky a zo Slovenska, súčasným aktívnym členom organizácie a tiež partnerom. Organizácia AIESEC Česká republika sa už 50. rokov zameriava na rozvoj mladých ľudí prostredníctvom členstva v organizácii a sprostredkovaniu zahraničných stáží pre mladých ľudí. Okrem národného vedenia, ktoré sídli v Prahe, má v súčasnosti 12 lokálnych pobočiek v 10 univerzitných mestách v Českej republike. AIESEC v Českej republike založil Miloš Motoška so skupinou mladých ľudí na čele s Václavom Balounom na Vysokej škole ekonomickej v Prahe v roku 1966. Od svojho založenia sa organizácia veľmi rozrástla, v počiatkoch bolo jej cieľom sprostredkovanie profesijných stáží mladým ľuďom vo firmách v zahraničí. V súčasnej dobe má organizácia široké portfólio akcií a projektov, členovia AIESEC riešia mnoho rôznorodých aktivít.

FOTO: Jitka Janů, Veronika Kovářová

Tu je pár fotografií z galavečera:

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.