JRK | „OSCAR“ za inovatívne riešenie je náš - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

„OSCAR“ za inovatívne riešenie je náš

Všetky | 01.12.2014

Získať cenu Zlatý mravec za pôsobenie v oblasti odpadového hospodárstva, je čosi ako dostať Oscara vo filmovom priemysle. Vo štvrtok 13. 11. 2014 organizátori odovzdali cenu už po 9. raz.  Sošky ocenenia Zlatý mravec aj tentoraz získali samosprávy, úspešné firmy, organizácie, ale aj študenti, ktorí  prichádzajú s inovatívnymi nápadmi v oblasti odpadového hospodárstva.

Cenu organizátori odovzdali víťazom v 5-tich kategóriách, pričom v druhej z nich – v oblasti Inovatívne riešenie putovalo cenné sklo práve nám.  Náš generálny riaditeľ spoločnosti, Radoslav Oliver Košík, pri tejto príležitosti uviedol:„Som presvedčený, že predchádzanie vzniku odpadov je budúcnosťou odpadového hospodárstva a zhodnocovanie kuchynských a reštauračných odpadov na kompost je jednou z jeho významných súčastí. Heslom našej firmy je vrátiť bioodpad späť do života a toto je jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť k úžitku všetkých zúčastnených – zákazníkov, majiteľov reštaurácií, prevádzkovateľov jedální a hotelov, no predovšetkým prírody“.

Víťazov vyberal tím nezávislých odborníkov z radov organizátorov a ocenil najzaujímavejšie riešenia, technológie a nápady z oblasti odpadového hospodárstva. Podobu mravca má cena preto, lebo je symbolom usilovnosti, kreativity, nápaditosti, neúnavnosti, kolektívnej práce, organizovanosti, energie a tvorivosti. Je malý a výsledkami jeho práce sú neuveriteľné diela.

Našim poslaním je hľadať riešenia, ktoré majú prispieť k postupnému vyriešeniu problémov s odpadmi v životnom prostredí. Náš tím tvoria mladí ľudia s ekologickým myslením a cítením, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť našej planéty. Nina Oravcová, konateľka a spolumajiteľka spoločnosti povedala: „Túto cenu si nesmierne vážim a som hrdá na celý tím ľudí, ktorí za ňou stoja. Získanie ceny je pre nás zároveň obrovským záväzkom voči celej spoločnosti a výzvou k tomu, aby sme naďalej pracovali na nových inovatívnych riešeniach. Som presvedčená o tom, že tieto riešenia nemajú a nebudú mať význam len pre jednotlivcov, ale pre celú spoločnosť“.

Cena odpadového hospodárstva Zlatý mravec bola prvýkrát vyhlásená v roku 2006. Vyhlasovateľmi sú: Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve, Asociácia priemyselnej ekológie na Slovensku, Slovenské priemyselné združenie pre obaly a životné prostredie Reclay Slovensko, s. r. o.

Elektrický kompostér GG 02

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.