Pomohli sme Dobrému trhu aj Vegánskym hodom

19.09.2017

Dobrý trh s našimi kompostovateľnými obalmi

Uplynulý piatok sme si užili účasť na jesennom DOBROM TRHU. S jeho organizátormi sme spolupracovali pri realizácii ich záväzku znižovať na Dobrom trhu množstvo odpadu. Trh od svojich predajcov striktne vyžadoval použitie rozložiteľných obalov, ktoré po trhu poputovali do kompostárne. Práve tieto jednorazové kompostovateľné obaly zabezpečoval náš eshop www.menejodpadu.shop. Na trhu bolo navyše až deväť recyklačných staníc s doBIOvoľníkmi, ktorí návštevníkom poradili, ako triediť. Na jar sa vďaka týmto opatreniam podarilo návštevníkom znížiť objem komunálneho odpadu na 10%.

dobry trh 2017

Na Dobrom trhu ste nás mohli stretnúť aj v našom stánku, plnom skvelých vecí Pre menej odpadu.

V nedeľu sme pomohli skompostovať Vegánske hody

Rovnako skvelý koncept znižovania množstva odpadu na verejných podujatiach panoval aj na tohtoročných Vegánskych hodoch v Starej Tržnici. Pri tomto podujatí už ubehlo zopár rokov, čo je všetok riad nahradil ten ekologickejší – kompostovateľný. Novinkou tohto ročníka bolo to, že sa tento riad podarilo aj skompostovať. Organizátorm sme pomohli zabezpečiť službu zberu tohto kompostovateľného riadu a jeho následný odvoz do kompostárne. A tak sa cyklus tohto odpadu mohol pekne uzavrieť 🙂 Teraz z neho bude pekný a voňavý kompost, ktorý poslúži pôde.

FOTO: Vegánske hody Bratislava facebook

 Je viac než skvelé, že sa idea zodpovedného nakladania s odpadom na verejných podujatiach stále posilňuje. A my sme nesmierne šťastní, že môžeme priložiť ruku k dielu.
Predchádzajúci článok Ďalší článok
Zavrieť video