JRK | JRK pomáhalo v rámci týždňa dobrovoľníctva - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

JRK pomáhalo v rámci týždňa dobrovoľníctva

Všetky | 23.10.2020

Tento rok sa týždeň dobrovoľníctva uskutočnil 16 – 22. septembra. JRK naučilo zamestnancov v Centre rodiny kompostovať, postavili sme nové kompostéry a robotu, ktorá bola plánovaná na dva dni sme zmákli za deň.

V rámci Dobrovoľnej aktivity pomáhalo celkovo 9 členov tímu JRK. Ruku k dielu priložili zamestnanci  JRK Slovensko, JRK Waste Management a pridali sa aj kolegovia zo Zemito.

Kompostovanie sme dali do poriadku

Neziskovej organizácii Centrum rodiny sme pomohli upratať a zrevitalizovať priestory okolo budovy. Pomáhali sme s úpravou komunitnej záhradky, vytvorením kompostérov a odpratávaním provizórnych kompostovísk. Reštartovali ich kompostér, ktorý dostali ho od rodiny, ktorá ho už nepotrebovala. Objavili sme na ňom dokonca aj naše logo. Naši šikovní chalani postavili dva kompostéry z paliet a jeden stojan na triedený odpad. Oživili sme aj kompostér, v ktorom bioodpad hnil a poradili sme im, ako správne miešať zelený a hnedý bioodpad.

PORADÍME VÁM, AKO SPRÁVNE KOMPOSTOVAŤ

Ďalšia spolupráca

Osveta je súčasťou našich riešení a zakladáme si na nej. Preto sme sa dohodli na pomoci s osvetou aj pre členov Centra rodiny. Okrem dobrovoľníctva im pomôžeme s informačnými materiálmi, kde sú obsiahnuté poznatky o zásadách kompostovania, o tom čo patrí / nepatrí do kompostérov a komplexné brožúry starostlivosti o kompost. Chceme im tak pomôcť k lepšej manipulácii s kompostom, aby mali na jar k dispozícií super kompost pre záhradku a zároveň, aby aj členovia centra správne kompostovali – či už v komunitných kompostoviskách alebo kompostéroch vo svojich záhradách.

Dokončite modernizáciu odpadového hospodárstva do úspešného konca. Vyberte si osvetové aktivity pre vašu samosprávu

Spoločne plánujeme zorganizovať workshop o tom, ako tvoriť menej odpadu v domácnosti, ako kompostovať v byte alebo komunitnom kompostovisku.

Nám, ľuďom, ktorí celý deň trávia v kancelárii alebo v aute, tento deň padol určite vhod. Strávili sme čas na čerstvom vzduchu pri prospešnej aktivite. Mohli sme ďalej šíriť myšlienku pre menej odpadu a v neposlednom rade sme spoznali skvelých ľudí, ktorým záleží na tom aby bol svet lepším miestom.

Ak chcete tomuto centru akýmkoľvek spôsobom pomôcť, resp. sa k ním pridať, kontakt nájdete tu: 

Web: https://centrumrodiny.sk/

Facebook: Centrum Rodiny

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.