JRK | ZÁHRADNÉ KOMPOSTÉRY - Pre menej odpadu

Začnite tým odpadom, ktorého je najviac

ZÁHRADNÉ KOMPOSTÉRY

Biologicky rozložiteľný odpad stále tvorí polovicu objemu nádob vyvážaných na skládky. Znížte množstvo produkovaného odpadu a navyše zlepší mieru triedenia. Vybavíme vás kvalitnými kompostérmi a naučíme občanov ako vyrobiť kvalitný kompost.

Systém domáceho kompostovania

Predchádzaním skládkovania bioodpadu navyše znížite množstvo odpadu v nádobách, zvýšite mieru triedenia a znížite náklady na zmesový komunálny odpad. So samosprávami dlhodobo spolupracujeme na zavedení komplexného systému domáceho kompostovania. Zo skúseností vieme, že dobré výsledky dosiahnete dôslednou spoluprácou s občanmi. Nezabudnite preto na ich praktické vzdelávanie o využívaní a výhodách kompostérov.

Umožnite občanom komfortné kompostovanie v kvalitných a praktických kompostéroch. Vyberte si z našej širokej ponuky záhradných kompostérov v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Dodržiavaním základných pravidiel kompostovania a používaním praktických pomôcok - prekopávač kompostu, kôš a vrecká na bioodpad - bude kompostovanie v každej domácnosti účinnejšie.


Praktické skúsenosti zo samospráv po celom Slovensku zdôrazňujú dôležitosť vzdelávania a osvety občanov pri zavedení systému. Pomôžeme vám naučiť občanov vyrobiť a využiť kvalitný kompost, aby sa mohli každoročne tešiť zo zdravej a kvalitnej úrody.


Výber kompostérov :

 • pri obstaraní zvoľte praktické kompostéry, s dlhou životnosťou
 • zvážte veľkosť záhrad, na každý 1 m2 odporúčame 100 litrov kompostéra
 • súčasťou dodania by mala byť aj osveta pre občanov, aby ste dosiahli lepšie výsledky
komposter

Vzdelávanie občanov:

 • odovzdanie kompostéra občanom odporúčame podmieniť ich účasťou na osvetovej prednáške
 • počas nej sa dozvedia ako kompostovať,  rady z praxe a odpovede na rôzne otázky
 • domov si odnesú brožúru, v ktorej budú mať tieto rady vždy po ruke

Začíname kompostovať:

 • kompostér umiestnite do záhrady, aby bola donášková vzdialenosť čo najpohodlnejšia
 • nemal by byť v blízkosti zdroja pitnej vody či záplavovom území
 • umiestnite ho tak, aby ste ste ho mohli jednoducho plniť a vyprázdňovať
komposter na zahrade

1. a 2. zásada kompostovania:

 • dbajte na správnu veľkosť kompostovaného materiálu – maximálne veľkosť do 5 cm (veľkosť palca) – bioodpad nasekajte a štiepkujte na menšie kusy
 • zabezpečte vyvážený pomer medzi zeleným (šťavnatým) a hnedým (suchým) materiálom – ideálne v objeme 1:1

3. a 4. zásada kompostovania:

 • umožnite dostatočný prístup vzduchu – pravidelné premiešavajte prekopávačom kompostu pri každom vložení bioodpadu
 • kontrolujte správnu vlhkosť – ak je kompost veľmi suchý, kompostovanie sa spomaľuje. Ak je veľmi vlhký, začína hniť a zapáchať

Využitie kompostu:

 • čerstvý kompost – môžete ho použiť ako mulč ku kríkom. Odporúčame ho nechať ešte vyzrieť, aby rastliny nespálil
 • vyzretý kompost – vyberiete z kompostéra na jar. Pripomína lesnú pôdu s príjemnou vôňou. Môžete ho aplikovať pri sadení
 • prírodný postrek – zmiešajte 1 kg kompostu a 10 litrov vody, nechajte odstáť dva týždne. Potom ešte rieďte v pomere 1:10 a použite na prihnojenie rastlín

HOBBY kompostéry

Základný kompostér s jedinečnými prevzdušňovacími 3D otvormi. Kompostovací zásobník disponuje s otvárateľnými dvierkami v spodnej časti a vrchnými dvierkami na kovových pántoch.

Komposter Hobby - 2018 - SK - Web

Vrecká na bioodpad

Eliminujte pachy a znížte váhu bioodpadu až o 30 %. Certifikované vrecká na bioodpad zvýšia čistotu zberu a je možné ich spracovať aj v priemyselnej kompostárni.

PL - Kompostovacie vrecká- 10_2022

Kôš na bioodpad s ANTICOVID úpravou

Zbierajte biologický odpad z kuchyne do kompostovacieho košíka. Priedušné otvory umožňujú odparenie vlhkosti. Zamedzujú rýchlemu nástupu hnilobných procesov a  zápachu. Patentovaná ochrana povrchu eliminuje priľnutiu baktérií a vírusov na povrchu nádoby.

 

Zobraziť viac

Kompostovací set

Kompostovací set obsahuje produkty, vďaka ktorým bude kompostovanie v záhradných kompostéroch jednoduchšie a účinnejšie.

Zobraziť viac

Edukačný kompostér DIDACTIK

Ideálna a praktická vzdelávacia pomôcka pre školské zariadenia, vďaka ktorej deti sledujú prirodzený kolobeh bioodpadu v prírode a môžu vypestovať nové rastlinky.

Zobraziť viac

Kompostovacie silá

UV stabilné kompostovacie silo vyznačujúce sa jednoduchou manipuláciou a praktickosťou. Silo má dostatočne veľké otvory na všetkých stranách pre prístup vzduchu a vetranie.

Zobraziť viac

PROFI kompostéry

Záhradný kompostér produktovej línie JRK PROFI je zárukou kvality a spokojnosti. Kompostovací zásobník je určený na kompostovanie záhradného biologicky rozložiteľného odpadu z domácností.

Zobraziť viac

HORTO kompostéry

Praktický a odolný kompostér s životnosťou až 20 rokov.

Zobraziť viac

SMART kompostéry

Záhradný kompostér TOP kvality. Jeho výhodou je dlhá životnosť (viac ako 15 rokov), skvelá stabilita a maximálna praktickosť. Je to najdodávanejší kompostér do slovenských a českých obcí.

Zobraziť viac

PREMIUM kompostéry

Záhradný kompostér najvyššej kvality, ktorý je špičkou na európskom trhu. Vyznačuje sa dlhou životnosťou (viac ako 20 rokov), skvelou stabilitou a maximálnou praktickosťou. Počas svojej životnosti si udržiava stálu farbu vďaka 100% recyklovanému, UV stabilnému polyetylénu, z ktorého je vyrobený.

Zobraziť viac

Podme spoločne nájsť riešenie, ktoré budú fungovať aj vo vašej samospráve

Naši regionálni manažéri poznajú lokálne špecifiká a sú pripravení nájsť spôsob, ako to môže fungovať aj u vás.

Kontaktujte priamo regionálneho manažéra

Odpady riešime komplexne Zistite, aké ďalšie riešenia môžete využiť.