JRK | V račianskych školách pribudli nové kompostéry - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

V račianskych školách pribudli nové kompostéry

Príklady z praxe | 01.10.2017

Do račianskych základných škôl – Na Hubeného aj na Tbiliskej ulici – v priebehu leta dorazili naše elektrické veľkokapacitné kompostéry GrenGood GG-30, ktoré dokážu spracovať takmer sto kilogramov kuchynského a reštauračného odpadu denne.

 Pred rokom Rača nakúpila desať menších elektrických kompostérov GG-02, čím plnila nariadenie nového zákona o odpadoch, podľa ktorého odpad z kuchýň už nemôže byť súčasťou bežne zbieraného komunálneho odpadu. Elektrické kompostéry dokážu kuchynský odpad rozložiť už do 24 hodín s tým, že výsledný kompost vie byť užitočný pri obhospodarovaní záhrad či kvetinových záhonov.

Pozrite si dobrý príklad z praxe: TU

„Prax však ukázala, že jedálne v našich školách potrebujú väčšie zariadenia. Požiadali a získali sme dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 59 tisíc eur, za tieto peniaze sme kúpili dva veľkokapacitné kompostéry do našich základných škôl a jeden menší do jedálne na Plickovej ulici, kde sa stravujú aj naši seniori a klienti stacionáru,“ povedal starosta Rače Peter Pilinskýa dodal, že kompostéry z minulého roku sa použijú v materských školách, v ktorých vďaka zväčšovaniu kapacít dochádza k vzniku väčšieho množstva odpadu. S jedným kompostérom samospráva počíta aj v novej materskej škole, ktorá v Rači vzniká na Novohorskej ulici. Uvádza sa na webovej stránke mestskej časti Rača.

 Viac o technológii GreenGood

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.