JRK | Rakovice už kompostujú. Ako to prebieha? - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Rakovice už kompostujú. Ako to prebieha?

Príklady z praxe | 11.10.2016

Rakovice sú malá obec v okrese Piešťany. Na jar 2016 sa vedenie obce rozhodlo zefektívniť svoje odpadové hospodárstvo, a to prechodom na model domáceho kompostovania. My sme obci pomohli zabezpečiť domáce kompostéry a informačnú kampaň zacielenú na zvýšenie miery triedenia a zodpovednosti občanov voči tvorbe odpadov. Avšak, ešte predtým sme uskutočnili analýzu zmesového komunálneho odpadu, aby sme . . .

Rakovice sú malá obec v okrese Piešťany. Na jar 2016 sa vedenie obce rozhodlo zefektívniť svoje odpadové hospodárstvo, a to prechodom na model domáceho kompostovania. My sme obci pomohli zabezpečiť domáce kompostéry a informačnú kampaň zacielenú na zvýšenie miery triedenia a zodpovednosti občanov voči tvorbe odpadov. Avšak, ešte predtým sme uskutočnili analýzu zmesového komunálneho odpadu, aby sme vedeli čo majú obyvatelia obce v nádobách dnes. Tipnite si, aká zložka mala najväčšie zastúpenie… Každopádne, systém domáceho kompostovania (v záhradných kompostéroch typu PREMIUM) je v obci už zavedený a postupne prechádzame fázami informačnej kampane, ako jedným z najdôležitejších motivačných nástrojov pre občanov. Lebo obecným faktom predsalen je, že keď nebudú sami občania presvedčení o tom, že kompostovanie je prínosné a jednoduché, systém nebude tak efektívny.

Na tomto príklade z praxe si môžete prezrieť celý priebeh uvádzania systému domáceho kompostovania v obci Rakovice: RAKOVICE KOMPOSTUJÚ

Veríme, že keď sa do nádob na zmesový komunály odpad pozrieme presne o rok, zhodnotíme, že kompostovanie BOLA a JE ideálna cesta k znižovaniu odpadov v obci Rakovice. (Tak ako sa nám to potvrdilo už v mnohých obciach. Spomeňme si napríklad na obec Lietavská Lúčka.)

Držíme palce!

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.