JRK | Cez víkend nesedí doma a nečaká na pondelok - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Cez víkend nesedí doma a nečaká na pondelok

Všetky | 03.11.2022

Kto v posledných týždňoch navštevuje obce a mestá v Žilinskom a Trenčianskom kraji? Pomáha im nastaviť moderné, transparentné a finančne vyvážené odpadové hospodárstvo?

Novregionálny manažér JRK Slovensko

Lukáš Šimor je naším fanúšikom už niekoľko rokov:JRK som sa dopočul pred vyše 3 rokmi. V tom období sa dokonca otvorila aj nová pracovná pozícia na regionálneho manažéra, pri výberovom konaní som však neuspel. Potreboval som načerpať viac skúseností,” vysvetľuje. O niekoľko rokov sa situácia pakovala, tentokrát s úspešným koncom. Téma kuchynských odpadov a ich zhodnocovania ma veľmi zaujíma. Najprv som si myslel, že je to “len bioodpad”, ktorý sa v prírode jednoducho rozloží, neskôr som však zistil aká je pravda.” Lukáš sa pokladá za racionálneho konzumenta, ktorému nie je jedno, kde jeho odpady skončia. Od nepamäti chcel pracovať v environmentálnej sfére. Vždy som chcel niečo spraviť, len som nevedel ako na to,” vysvetlil nám. 

 

Máš predchádzajúce pracovné skúsenosti v oblasti odpadového hospodárstva? 

Po strednej škole som išiel pracovať do Anglicka, kde som sa naučil veľa praktických skúseností ako veci fungujú,“ vysvetľuje. Spontánne sa začal zaujímať o oblasť odpadového hospodárstva. Zisťoval, ako sa triedi odpad v Anglicku, ako prebieha zvoz nádob, či ako sa ručne dotrieďuje vyzbieraný odpad. Neskôr pomáhal usporiadať rôzne podujatia zamerané na zníženie odpadu: “jedným z nich bola aj akcie pre Fashion Revolution Slovakia.“ Vtedy sme demonštratívne vyviezli na námestie 450 kg kopu oblečenia, ktoré každý deň víjde navnivoč.  

Voľný čas využije naplno

Cez víkend sa rozhodne nenudím, snažím sa využiť svoj voľný čas maximálne. Všetko však záleží od počasia, ročného obdobia alebo špeciálnych príležitostí. Okrem osláv s rodinou a priateľmi rád chodím aj na rôzne koncerty. Ak je pekné počasie, rád doma niečo vyrábam z dreva”, vysvetľuje Lukáš. Najčastejšie by ste ho však stretli na turistike, lezeckej stene alebo na ihrisku, kde cvičí Tabata.

ť

Mnohí sa k nemu postupom času začali pridávať. Teraz na základe cvikov zostavuje tréningy, ktoré pomáhajú všetkým rozhýbať telo. „Nerobím to pre peniaze ani nič podobné, ide mi len o to, aby som si dobre zacvičil a som rád, ak sa ku mne niekto pridá. Veľmi si vážim, keď sú ľudia spokojní a ďakujú mi za super tréning,” dodáva. 

Robíš ešte niečo pre svoje telo a dušu? 

„Áno, ako som spomínal, mám veľmi rád pohyb a rád ho prepájam aj s taktickým myslením. Už niekoľko rokov sa venujem aj airsoftu. Mnohí ho môžu označiť za násilný, no opak je pravdou. Je to šport ako každý iný,” vysvetľuje Lukáš. Ďalej nám ozrejmil, že nejde o zostrelenie protihráča, ale o taktické myslenie, ako sa správne zamaskovať tak, aby vás iní hráči nevideli. „Pre mňa je to neskutočný adrenalín a aj veľká fyzická záťaž. Organizujem malé akcie pre približne 20 členov, ktorých sú potom rozdelení do tímov. Chcem ich vytiahnuť od počítačov a ukázať im, ako v skutočnosti vyzerajú hry, ktoré hrajú,” uzatvára. Vo voľnom čase, okrem pravidelného športovania, taktiež rád číta knihy – Motivačné, cestovateľské či tie, ktoré sú ”out of the box. Okrem toho oddychuje pri sci-fi filme ako je Interstellar, TENET alebo Ready player one. Úsmev na tvári mu však vyčarí aj dobrý animovaný film či seriál.   

Sme radi, že sme do nášho tímu prijali tak iniciatívneho človeka, ako je Lukáš. V JRK Slovensko však nie je jedinou novou tvárou, ktorá nám pomôže v misii PRE MENEJ ODPADU. Kto sa k ešte pridal? Odpoveď nájdete v našom ELWIS tíme… 

Chcete zlepšiť odpadové hospodárstvo vo vašej samospráve? Neváhajte kontaktovať regionálneho manažéra pre váš kraj.

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.