JRK | Zelená škola v Dlhom nad Cirochou tiež kompostuje - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Zelená škola v Dlhom nad Cirochou tiež kompostuje

Príklady z praxe | 06.11.2017

Obec Dlhé nad Cirochou sa v tomto roku pustila do systému domáceho kompostovania. Novinkou je, že okrem rodinných domov sú v obci rozmiestnené kvalitné kompostéry aj v areály základnej a materskej školy. ZŠ v obci patrí medzi zelené školy a tak kompostovanie úplne zapadá do ich konceptu. V rámci osvetových aktivít na podporu kompostovania bola v ZŠ . . .

Obec Dlhé nad Cirochou sa v tomto roku pustila do systému domáceho kompostovania. Novinkou je, že okrem rodinných domov sú v obci rozmiestnené kvalitné kompostéry aj v areály základnej a materskej školy.

ZŠ v obci patrí medzi zelené školy a tak kompostovanie úplne zapadá do ich konceptu. V rámci osvetových aktivít na podporu kompostovania bola v ZŠ počas septembra vykonaná séria prednášok o kompostovaní. Prednášky, ktorých sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov, boli realizované v spolupráci s OZ Priatelia zeme – SPZ.

Vybavené sú aj domácnosti

Kompostovanie v obci je tiež umožnené aj obyvateľom bytových domov, prostredníctvom komunitných kompostérov pri bytovkách. Obyvatelia obce dostanú do domácností  praktické vedierka aj s kompostovateľnými vreckami. Týmto krokom obec zabezpečí pre svojich obyvateľov pohodlnejší zber tohto druhu odpadu priamo v domácnostiach.

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.