JRK | Naše Mesto: Vyhrnuli sme si rukávy pre dobrú vec - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Naše Mesto: Vyhrnuli sme si rukávy pre dobrú vec

Všetky | 16.07.2022

Tisíce dobrovoľníkov každoročne priloží ruku k dielu s cieľom zlepšiť miesta a mestá, v ktorých žijú. Tento rok nebol výnimkou. Nadácia Pontis tradične usporiadala podujatie pod názvom “Naše mesto”, kde zorganizovala ľudí dobrej vôle z celého Slovenska.

Spoločná fotka po práci

Všetci prihlásení účastníci venovali svoj čas úprave škôl, komunitných centier, rekonštrukcii hradov či čisteniu lesov a záhrad. Do tohto veľkého podujatia sme sa tento rok zapojili aj my. Nielenže sme pomohli tým ktorí to potrebujú, zároveň sme stmelili aj náš kolektív. Spolu s vyše 9 000 dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami sme jeden deň opustili naše bežné pracovné miesta venovali náš čas druhým

„Naše Mesto je ideálna vstupná brána do sveta dobrovoľníčenia. Okrem dobrého pocitu z toho, že firemní dobrovoľníci pomohli tam, kde by si to organizácie či školy inak mohli dovoliť len s veľkou námahou, zažili aj príjemný teambuilding s kolegami, vyvetrali hlavy a vymenili na chvíľu kancelárie či home office za exteriér,vysvetľuje Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis. 

vysledky Nase Measto 2022

Zdroj: nadaciapontis.sk

Od 10. júna sa všetky prihlásené firmy, organizácie, ale aj jednotlivci pustili do skrášlenia Bratislavy, Košíc, Nitry, Vysokej nad Uhom, Veľkých Moraviec, Tlmače či iných slovenských miest. Niektorí dobrovoľníci dokonca strávili svoj deň v ZOO a pomáhalo sa aj na hradoch, v ruinách, čistení lesov a parkov.  

My sme pomáhali v Autistickom centre Andreas n.o.  

Náš deň dobrovoľníctva sme strávili v hlavnom meste v komunitnom centre, kde poskytujú služby v oblasti pomoci a humanitárnej starostlivosti ľuďom s autistickým syndrómom.  

Naša návšteva v Autistickom centre Andreas na podujatí Naše

„Pri našej práci sa každý deň snažíme urobiť aspoň malý krok k zachovaniu kvality životného prostredia. Záujem a ochota zlepšiť priestor v ktorom žijeme a pomôcť tým, ktorí to potrebujú je našťastie našou spoločnou JRKáčskou vlastnosťou. Preto, vždy keď je to možné sa veľmi radi zapájame do dobrovoľníckych aktivít. Okrem dobrého pocitu sme utužili aj naše kolegiálne vzťahy. Rozhodli sme sa pomôcť v autistickom centre Andreas. Okrem potešenia z manuálnej práce pre nás starostlivé dámy z centra pripravili aj milé občerstvenie.” opisuje Paulina Hrončeková, marketingová manažérka JRK Slovensko.  

Vďaka podujatiu “Naše mesto” sme v centre mesta objavili pre nás vtedy neznáme miesto pre ľudí, ktorí potrebujú pomôcť. V centre Andreas sme sa vďaka príjemnou prostrediu a pohodovej atmosfére cítili veľmi dobre a sme radi, že sme deň dobrovoľníctva mohli venovať práve im. 

Spoločná fotka po práci
Vyškrabávanie škár

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.