JRK | Ľudia nebudú triediť, ak to nebude pohodlné - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Ľudia nebudú triediť, ak to nebude pohodlné

Všetky | 03.07.2016

V pondelok vyšiel v printovom aj elektronickom vydaní jedného z najčítanejších denníkov na Slovensku – SME – článok o odpadoch, kde poskytol rozhovor náš Majo.

Denník venoval tejto téme úvodník na titulke a 3.stranu. Veľmi sa tešíme, že sa táto téma začína riešiť v médiách a súčasne môžeme prezentovať naše stanoviská k situácii s biologicky rozložiteľným odpadom na Slovensku. Ďakujeme za túto možnosť.

Tu je úryvok z článku na SMEčku.

Odborník: Ľudia nebudú triediť, ak to nebude pohodlné

V Lietavskej Lúčke sa triedením podarilo ušetriť skoro 40 percent rozpočtu na odpady.  Ľudia triedenie stále ignorujú a v nádobách na biologický odpad býva všetko – od topánok, cez plastové fľaše až po baterky. V skutočnosti však triedenie neprospieva len prírode, ale aj šetrí veľa peňazí, tvrdí MARIÁN KOBOLKA z firmy JRK Waste Management, ktorá sa špecializuje na biologicky rozložiteľný odpad.

Čo hovoríte na nový zákon o odpadoch? 

„Ide o pomerne veľký posun, ktorý pomôže znížiť množstvo zmesového komunálneho odpadu. Väčšine obcí nepokrýva poplatok za odpady, ktoré platia občania, celkové náklady na odpadové hospodárstvo. Zákon obciam dočasne pomôže dofinancovať systém a možno nejaký čas nebudú zvyšovať poplatky. Na druhej strane máme jeden z najnižších poplatkov za uloženie na skládku a je len otázkou času, kedy sa bude musieť zvýšiť.“ Pokračovať v čítaní…

Zdroj: Sme.sk

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.