JRK | Vidí ministerstvo ŽP v odpadovom hospodárstve potenciál? - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Vidí ministerstvo ŽP v odpadovom hospodárstve potenciál?

Všetky | 26.10.2016

Naše priateľky z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky vyspovedali Ministerstvo životného prostredia v otázkach obehového hospodárstva a natočili krátke video, ktoré jednoznačne stojí za pozretie. 🙂 Dovolili sme si taktiež do nášho blogu prebrať krátky komentár priamo zo stránky Incien.sk, kde sa dievčatá vyjadrujú k téme. Príjemné čítanie a pozeranie. 

MŽP SR o obehovom hospodárstve

Zdroj: www.incien.sk

Ministerstvo životného prostredia, presnejšie Odbor odpadového hospodárstva nás veľmi potešilo, že odpovedalo na naše otázky o obehovom hospodárstve a ako a prečo jeho princípy zavádzať do praxe už dnes.

Sme veľmi radi, že rezortný orgán, ktorý má na starosti jednu časť obehového hospodárstva – Ministerstvo životného prostredia, sa k novému systému fungovania odpadov (a spoločnosti) stavia pozitívne a vidí v ňom potenciál na Slovensku už dnes.

V súčasnej právnej úprave sa už dnes uplatňujú princípy obehového hospodárstva. Týka sa to najmä hierarchie odpadového hosodárstva, kde najvyššou prioritou je predchádzanie vzniku odpadov. Tieto princípy by obce mali zaradiť aj do svojich Programov odpadového hospodárstva a čo je najdôležitejšie – nemali by sa báť inovatívnych riešení, ktoré im pomôžu dosiahnúť cieľ nulového skládkovaného odpadu. Lebo je už dávno známe, že skládkovanie je už minulosťou, odpad je zdrojom cenných surovín a materiálov, ktoré nám môžu ešte veľmi dlho slúžiť. A preto sa k nim musíme správať zodpovedne.

Celé video si môžete pozrieť tu:

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.