JRK | V Bratislave vznikol prvý Zero Waste priestor - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

V Bratislave vznikol prvý Zero Waste priestor

Všetky | 02.03.2017

V hlavnom meste môžete nakuknúť do prvého bezodpadového priestoru. Je ním Dobropriestor. Miesto, kde sa organizujú prednášky, spoločné raňajky, obedy, večere. ale aj workshopy o tom, ako a prečo netvoriť odpad.   Myšlienka vznika v spolupráci zakladateľov Dobropriestoru (dvojicou Dadou a Matúšom) s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky. „Nábytok a celá výrobňa sú z druhej ruky, Matúš . . .

V hlavnom meste môžete nakuknúť do prvého bezodpadového priestoru. Je ním Dobropriestor. Miesto, kde sa organizujú prednášky, spoločné raňajky, obedy, večere. ale aj workshopy o tom, ako a prečo netvoriť odpad.

 

Myšlienka vznika v spolupráci zakladateľov Dobropriestoru (dvojicou Dadou a Matúšom) s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky. „Nábytok a celá výrobňa sú z druhej ruky, Matúš vyrobil nábytok z drevených paliet. Potraviny do výrobne sa nakupujú bezobalovo a to, čo bezobalovo nie je možné zatiaľ kúpiť, sa triedi v rámci priestoru. Kuchynský bioodpad, ktorý v rámci prevádzky vzniká sa triedi a priamo na mieste aj kompostuje v elektrickom kompostéri.“ Uvádza Inštitút na svojom facebookovom profile.

 

Pozrite sa, ako to v Dobropriestore vyzerá. Celú fotogalériu aj s popisom nájdete TU

 

 

 

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.