JRK | Tipy na zaujímané BEZodpadové podujatia - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Tipy na zaujímané BEZodpadové podujatia

Všetky | 04.03.2017

Tieto zaujímavé verejné podujatia o tom, ako predchádzať vzniku odpadov či stať sa viac EKO by nemali ujsť vašej pozornosti. 

21.3.2017 o 18:00 Bea Johnson prvýkrát na Slovensku

Do Bratislavy zavíta 21.marca ambasádorka životného štýlu Zero Waste, Bea Johnson. Bude to jej vôbec prvá návšteva Slovenska. Bea predstaví svoj príbeh, ako už od roku 2008 produkuje so svojou 4 člennou rodinou a psom minimálny odpad. Taktiež odprezentuje spôsoby, ako môžu ľudia začať žiť s princípmi Zero Waste a mať tak pozitívny enviromentálny dopad.

22.3.2017 o Prednáška a diskusia o tom, Ako žiť bez odpadu

Načapovať si pracie prostriedky, nakúpiť potraviny bez obalov, všetok odpad zúžitkovať, vzdať sa nákupov nového oblečenia? Žiť ekologickejšie a šetrnejšie k zdraviu nie je len pre hipíkov žijúcich na dedine, ale ide to aj moderným ľuďom v pulzujúcom veľkomeste. V zaujímavej prednáške nám odborníčka na odpadové hospodárstvo Ivana Maleš prezradí nielen ako správne recyklovať, ale najmä ako predchádzať vytváraniu zbytočného množstva odpadu – v každodennom živote a v každodenných situáciách. Príďte sa inšpirovať.

25.3.2017 o 14.00 Festival Hory a Mesto

  1. medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva so špeciálnou tematickou sekciou ENVIRO: CIRKULÁRNA EKONOMIKA. V rámci festivalového programu môžete navštíviť napríklad zaujímavý seminár PRÍKLADY CIRKULÁRNEJ EKONOMIKY NA SLOVENSKU: Rozprávať sa bude o obciach bez odpadov, udržateľnom bývaní, cirkulárnyh školách, podujatiach ako Pohoda, Dobrý trh ako nástrojoch vzdelávania občanov Slovenska k lepšiemu triedeniu odpadov, ich kompostovaniu a najmä predchádzania vzniku odpadov.

ZDROJ FOTO: BEA JOHNSON FACEBOOK

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.