JRK | Praktický seminár o obehovom hospodárstve pre samosprávy - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Praktický seminár o obehovom hospodárstve pre samosprávy

Všetky | 12.12.2016

Inštitút cirkulárnej ekonomiky pripravuje v decembri veľmi zaujímavý a praktický seminár pre samosprávy, na ktorom budeme participovať. Seminár spojený s workshopom bude zameraný na jednoduché riešenia inšpirované praxou, ktoré účastníkov priblížia k obehovému hospodárstvu na lokálnej úrovni. Registrácia na seminár je pre zastupiteľov obcí a miest otvorená.

OD KONCEPTU K REALITE – IMPLEMENTÁCIA CIRKULÁRNEJ EKONOMIKY NA LOKÁLNEJ ÚROVNI

Seminár sa uskutoční 12.12.2016 v a jeho cieľom je nazrieť na jednoduché riešenia inšpirované praxou z oblasti obehového hospodárstva na lokálnej úrovni.

Ako bude seminár prebiehať v skratke?

tvorivá diskusia pri pomenovaní aktuálnych problémov zúčastnených samospráv návrh riešení týchto problémov v zmysle cirkulárnej ekonomiky za prítomnosti expertov pre dané oblasti v rámci aktívneho workshopu. (predchádzanie vzniku odpadov, vodné hospodárstvo, energetika, osvetlenie, doprava a pod.) predstavenie príkladov dobrej praxe zo slovenských samospráv, ale aj zo zahraničia – Českej republiky a Fínska.

Viac o programe TU

Vstup voľný.

Počet účastníkov je limitovaný na 20-25 samospráv.

Termín: 12.12.2016 od 9:00-13:00

Miesto konania: Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Štefánikova 15, 811 05 Bratislava, 2. poschodie, miestnosť Londýn.

V prípade záujmu o účasť na seminári sa prosím zaregistrujte u Kataríny Hrdličkovej z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, o.z. na e-mail: hrdlickova@incien.sk do 7.12.2016. Do prihlášky uveďte meno a priezvisko účastníka, tému, ktorá Vás zaujíma a maximálne 3 vetami popíšte situáciu vo vašej obci/meste.

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.