JRK | Praktické rady a tipy ako na vermikompostovanie - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Praktické rady a tipy ako na vermikompostovanie

Všetky | 30.11.2016

V najnovšom blogu NEZMARa sa objavuje náš obľúbený dizajnový vermikompostér. V užitočnom článku sa dočítate mnoho zaujímavostí o kompostovaní odpadu priamo v interiéri a to z praxe.

Kde umiestniť vermikompostér, čo tam môžete dávať a čo naopak nie, koľko odpadu skonzumuje dážďovka denne či ako zaobchádzať s vermikompostom? Viac napovie Nezmar 🙂

Ak si viete predstaviť takýto vermikompostér u vás doma, nájdete ho na našom eshope aj s kalifornskými dážďovkami.

KEĎ SA SPOJÍ SÚČASNÝ DESIGN A VERMIKOMPOSTOVANIE

“A vieš mi odporučiť aj niečo pekné do bytu?” je veľmi častá otázka ohľadne kompostovania v byte. Dlho som hľadala produkt, ktorý by designom spĺňal estetické kritériá aj mojich náročných  kamarátov a zároveň plnil aj funkciu, ktorú má. A našla som ho!

Krásny, minimalistický model Urbalive od českej firmy Plastia navrhol súčasný český designér Jiří Pelcl. Spojili sa v ňom presne tie stránky, ktoré som hľadala – že sa hodí do pekného (a aj minimalistického) interiéru a ako kompostér spĺňa svoju funkciu. Pri vermikompostovaní sa využíva schopnosť dážďoviek premieňať biologické zvyšky na organické hnojivo – Vermikompost. Vermi kompostér zredukuje odpad vo vašej domácnosti až o 30%. Všetky šupky a zvyšky z kuchyne  vám skompostuje pomocou Kalifornských dážďoviek, ktoré všetko usilovne zjedia a vznikne vám pekné hnojivo pre vaše bylinky.

 

Aby som si o tom zistila čo najviac, mala som možnosť si ho otestovať priamo u mňa doma a vedela poradiť čo áno, čo nie a celkovo ako na to. Pokračovať v čítaní.

 

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.