JRK | Organizovaný profesionál, environmentálny aktivista, obhajca udržateľnej mobility? Kto je v skutočnosti Dan? - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Organizovaný profesionál, environmentálny aktivista, obhajca udržateľnej mobility? Kto je v skutočnosti Dan?

Všetky | 04.04.2022

Logické a efektívne nastavenie procesov či dokumentáciu spoločnosti nemôže robiť každý. Je potrebné nájsť admin guru, ktorý sa nebojí prekonávať ťažké úlohy. Bude ním, náš nový kolega Dan.

Pozícia špecialistu administratívnej správy si vyžaduje veľa času a trpezlivosti, no aj komunikacie. Jeho predchádzajúce pracovné skúsenosti sú bohaté. Dan však najradšej spomína na časy, kedy servíroval espresso či cappuccina v útulnej kaviarni. “Najviac ma bavilo roznášať kávu, tešilo ma, keď som videl zákazníkov, ako si vychutnávajú každý dúšok kávy.” Dan už poznal JRK Slovensko predtým, ako začal u nás pracovať. “O JRK som počul ešte počas svojich štúdií v Brne, keď som jej posielal pod hlavičkou iného subjektu faktúry, vtedy som začal aj túto spoločnosť sledovať. Veľmi som sa potešil, keď som si na portáli pracovných príležitostí prečítal túto ponuku.”

Čo robíš PRE MENEJ ODPADU?

“Ťažko povedať, čo je ešte eko a čo už je životný štýl. Prestal som medzi tým rozlišovať. Keď niečo naozaj nepotrebujem, tak si to ani nekúpim. Väčšinu peňazí dávam na stravu, a to nie hocijakú, ale vegánsku. Mám tiež niekoľko vegánskych knižiek, no najradšej mám publikáciu MRKEV, LÁSKA, SAJONÉRA.” Dan sa správa ekologicky, sám od seba, od srdiečka. Uprednostnuje vlastnoručne uvarený obed pred reštauráciou, nakupuje pečivo a zeleninu, ktorú vloží do vlastného vrecka. Mobil si tiež necháva servisovať až kým sa neobrátil v prach, to isté platí aj pre jeho počítač. “Snažím sa nájsť rôzne cesty, ako by som mohol žiť čo najviac udržateľne, preto som si adoptoval aj izbové rastliny, ktoré vyhodili ich majitelia počas pandémie. Raz som dokonca sťahoval posteľ na bicykli, pretože som automobil považoval za príliš prírodu zaťažujúci.”

Čomu sa rád venuješ vo voľnom čase?

“Varenie je mojou vášňou. Viem si ho užiť, keď som sám s podcastami alebo aj v kolektíve. Veganizujem všetky recepty, moje vegan nebryndzové halušky chutia dokonca lepšie než originálne. A ver či nie, mám rád aj ružičkový kel.” Dan je aj veľký cestovateľ. Na svojom Favorite prešiel celé Nemecko a takmer dvakrát aj celé Slovensko. “Postaviť si stan pri Váhu, jesť v Revúcej vegetariánsku pizzu bez syra či nevedieť o úskaliach Sorošky.” 

Náš nový kolega sa riadi jednoduchým heslom – občas treba spomaliť, pretože inak premeškáme nezabudnuteľné momenty. Dan rád preto spomína na gudróny pri Predajnej, Skúšobňu leteckých motorov pri Považskej či Koprášsky viadukt. Spomalovať začal po prečítaní knihy Oneskorené reportáže od Ladislava Mňačka. 

JRK Slovensko sa neustále rozrastá nadšencami, ktorí chcú robiť všetko pre to, aby priniesli našej krajine čistejšie prostredie. Vítame medzi nami Dana a prajeme mu veľa úspechov, ktoré ho naplnia po pracovnej, ako aj súkromnej stránke života. 

Dan s dvoma bicyklami.
Dan na festivale.
Dan so svojim psom.
Dan na bicykli v Bratislave.
Stahovanie postele na bicykli

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.