JRK | Košický kraj zastrešuje nová regionálna manažérka - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

Košický kraj zastrešuje nová regionálna manažérka

Všetky | 30.10.2020

Východné Slovensko je naozaj veľké a je tu veľa miest a obcí, ktoré potrebujú zlepšiť odpadové hospodárstvo. Preto máme na východe už dvoch regionálnych manažérov. V Košickom kraji sa obráťte na Zuzanu.

Predstavujeme vám našu ďalšiu kolegyňu. Na pozíciu regionálneho manažéra pre Košický kraj pred pol rokom nastúpila Ing. Zuzana Mezencev Jančíková. Rodená Košičanka bude roznášať posolstvo – pre menej odpadu – po celom kraji. Medzi jej najväčšie záľuby patrí cestovanie, nielen po Slovensku. Energiu čerpá z lúk a lesov. Pri potulkách prírodou jej spoločnosť robí verná fenka Ria.

Čo sa ti páči najviac na práci v JRK Slovensko?

Je to práca , ktorá mi dáva zmysel. Je veľmi príjemné vytvárať na Slovensku krajinu, ktorú nebudú zaťažovať hory odpadu. Vnímam moju misiu pomáhať samosprávam zorientovať sa v náročnej problematike odpadového hospodárstva tak, že spolu vytvoríme Slovensko, kde je naozaj menej odpadu.“

Čo robíš vo svojom osobnom živote pre menej odpadu ? 

„Už niekoľko rokov poctivo triedime odpad. Separujem všetok BRO a odnášam cez víkend na chalupu do kompostéra. Najlepší odpad je ten, ktorý nevzniká, preto sa snažíme nakupovať s rozumom. Nielen potraviny, ale aj textil a drogériu. Mám rada nadčasové veci, ktoré dlho vydržia. Skvelé nákupy sú v bezobalových obchodíkoch, kde si viem nakúpiť aj drogériu šetrnú k prírode. Keď sa nám prostriedok na pranie či čistenie doma minie, stačí si prísť ten obľúbený opäť načapovať. “

Veríme, že sa Zuzke v Košickom kraji bude dariť napĺňať posolstvo pre menej odpadu. Mestá a obce z košického kraja, neváhajte a obráťte sa na vašu novú regionálnu manažérku Zuzanu.

KONTAKT

   

Chcete zlepšiť odpadové hospodárstvo vo vašej samospráve? Neváhajte kontaktovať regionálneho manažéra pre váš kraj.

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.