Kompostovanie v byte je IN

22.02.2016

Vonku alebo vnútri, každý môže kompostovať. Ak nemáte záhradu, bude stačiť malý priestor v garáži, na balkóne, či dokonca pod kuchynským drezom. Skutočne sa to dá a existujú skvelé spôsoby, ako na to 🙂 Poradíme vám.

1. Nasťahujte si domov nových nájomníkov

Poznáte vermikompostovanie? Tento spôsob má po celom svete množstvo priaznivcov a žne obrovský úspech. Nasťahujte si aj vy k sebe domov nových členov rodiny v podobe rodinky kalifornských dážďoviek a nechajte ich premieňať vaše organické odpady na jeden z najkvalitnejších kompostov.

Potrebujete k tomu len praktický vermikompostér, dážďovky a vaše nadšenie pre interiérové kompostovanie 🙂

2. Zoznámte sa s elektrickým kompostérom

Kompostujte priamo tam, kde vzniká bioodpad – vo vašej kuchyni. Počuli ste už o tom, že jediným stlačením tlačítka môžete mať hotové živiny obohacujúce pôdu už o 3 hodiny? Navyše úplne bez zápachu, šetrne k životnému prostrediu a veľmi trendovo. Však je to úžasné? Poslúži vám k tomu elektrický kuchynský kompostér Food Cycler, ktorý redukuje odpad až o 90% v priebehu niekoľkých hodín.

Nepotrebujete žiadne enzýmy, mikroorganizmy ani prísady. Jednoducho vložíte vedro a je to! To môžete navyše umývať v umývačke riadu 🙂

4X PREČO?

1. Zapáchajúci a preplnený smetný kôš je minulosťou.

2. Kuchynský odpad už viac nebude odpadom ale zdrojom.

3. Vrátiť energiu späť do prírody v bytovke je veľká výzva, no vy to hravo dokážete!

4. Úžasný príklad pre deti a vaše okolie.

Takže už žiadne výhovorky, že kompostovať v byte je nemožné a hor sa do toho! Prajeme veľa úspechov.

Predchádzajúci článok Ďalší článok
Zavrieť video