JRK | JRK FACE 2 FACE: Baša - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

JRK FACE 2 FACE: Baša

Všetky | 22.09.2016

Naša spoločnosť každým rokom rastie ako z vody. Neustále pracujeme na nových projektoch, snažíme sa o to, aby boli naše krajiny viac a viac čistejšie a popri tom navštívime tisíce obcí či miest.

Avšak kto vlastne tvorí naše JRK a stojí za všetkou tou mravečou prácou? Rozhodli sme sa preto priniesť vám čosi viac z nášho hlbšieho súkromia. Prostredníctvom týchto krátkych medajlónikov sa môžete s nami zoznámiť o trochu viac. 🙂

V septembri je zaostrené na našu kolegynku, ktorá tvorí základy slovenského tímu. Želáme príjemné zoznámenie sa.

9.január je celosvetovo významný deň plný osláv. Napríklad taký Steve Jobs oslavuje výročie predstavenia iPhonu verejnosti, kozmonauti spomínajú na vyslanie sondy Venera 6 do vesmíru, Števo Hríb zapíja ďalšie narodeniny a historici zas kladú vence na hrob Napoleona III. U nás na Slovensku sa oslavuje ešte čosi navyše. Konajú sa oslavy, pri ktorých sa však trasú od strachu bioodpady na západnom Slovensku. Oslavy našej Barbory, ktorú v našej firemnej famílii oslovujeme Baša.

Baša je, ako sa hovorí, malá-veľká voda, ktorá má v malíčku práve odpady na obciach. To, ako sa s nimi vysporiadať a zatočiť s nimi rozumne 🙂 Tak, ako na Robina, tak aj na Bašu sme mali pár interných otázok na telo. Takže tu je 5 vecí, ktoré ste o Baši možno nevedeli.

  1. Baša pochádza z umeleckej rodiny: dedo je fujarista, druhý dedo bol sochárom, mamka je hudobná dramaturgička a tatko taktiež hudobník. A keďže jablko nepadá ďaleko od stromu, aj Bašiným detským snom bolo stať sa umelkyňou. Síce je dnes špecialistkou na odpadové hospodárstvo, stále sa vo voľnom čase umeniu venuje. A ide jej to skvele, všakže?
  2. S Bašou vždy vstupuje do miestnosti vlna energie, smiechu a do veľkej miery aj prekvapenia. Skrátka, kde je Baša, tam je živo. (A to niekedy až príliš 🙂 Na slovo sa jej dopytovať netreba, lebo si ho bezproblémov rada uchmatne a tak, keď má práve office day a nebehá po obciach, treba sa jednoducho snažiť presadiť sa.
  3. Popri práci stíha ešte štúdium na vysokej škole. Oblasťou jej záujmu je enviromanažment, inžinierska geológia a hydrgeológia a stavila na métu RNDr. Barbora Mudrochová PhD. Čiže suma sumárum: študovaná a navyše praktická, lebo vŕtanie sa v zemi alebo v odpadkoch, jej nerobí závraty.
  4. Jej bežný pracovný deň sa dá podľa jej slov opísať do pár výstižných spojení: žiadne jedlo, žiadne pitie, veľa jazdenia (niekedy aj nebezpečného) a stretnutí a samozrejme minimálne 100 káv. Ale zato keď je na offise, treba pred ňou schovávať sladkosti 🙂
  5. Keby mala čarovnú moc, chcela by byť neviditeľná. Tak ako Harry Potter šmejdil po Rokforte, tak by chcela Baška preniknúť do myšlienok mužov a odpočúvať ich rozhovory.

Tak to je malý pohľad do našej kancelárie i do súkromia jedného z nás. Nabudúce sa pozrieme do nášho maďarského tímu. Dáme vám vedieť 🙂

 

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.