JRK | ELWIS tím má novú posilu - Pre menej odpadu

Späť na zoznam článkov

ELWIS tím má novú posilu

Všetky | 23.09.2021

Počet obcí, ktoré využívajú náš systém ELWIS rastie, a preto je prirodzené, že aj náš tím ELWIS potrebuje nové posily. Jednou z nich je naša nová kolegyňa Lucia Šinská, ktorá bude pomáhať mestám a obciam moderne evidovať odpady.

Lucia nastúpila na pozíciu produktovej manažérky monitorovacieho systému ELWIS. Jej hlavnou náplňou bude udržiavať systém funkčný, implementovať nové požiadavky od zákazníkov a vyvíjať ELWIS tak, aby sa stále zdokonaľoval.  V rámci svojho voľného času rada trávi voľný čas v prírode, stará sa o svojich domácich miláčikov alebo pripravuje domáci kečup, ovocný sirup alebo pizzu. Okrem toho Lucka rada trávi svoj voľný čas aj tradičnou výrobou dámskych klobúkov z králičej srsti, ovčej vlny, slamy, sisalu či slamy.

JRK tím Luckyn vyrobeny klobuk

Pre Luciu nie je odpadové hospodárstvo a triedenie odpadu len teóriou z knižiek, ale aj každodennou realitou. K triedeniu odpadu ju motivuje myšlienka, že to čo raz vyhodí, môže byť pri správnom triedení opäť použité na ďalšie účely. V prípade kuchynského odpadu berie kompostovanie a jeho následné využitie vo vlastnej záhradke ako veľmi dobré využitie bioodpadu, s ktorým majú ľudia na Slovensku dobré výsledky.

Prečo si sa rozhodla pracovať v JRK Slovensko?

Jednoznačne preto, že JRK je pre menej odpadu. Každý z nás produkuje denne odpad, ale častokrát nás už nezaujíma jeho ďalší život. Veľa rokov som bola bežným spotrebiteľom, ktorý sa bez vyzvania nezamýšľal nad tým, čo bude ďalej s vecou, ktorú vyhodím. Dnes cítim zodpovednosť za to, kam sme sa ako spoločnosť v rámci problematiky odpadov dostali a ak mám možnosť niečo zmeniť k lepšiemu, tak to spravím.

Aké sú tvoje záľuby vo voľnom čase?

Vo voľnom čase rada tvorím čokoľvek čo ma napadne. Učím sa a snažím sa využívať zdroje, ktoré mám vo svojom okolí, ideálne tie prírodné, staré alebo použité. V tomto prípade sa stotožňujem s myšlienkou „Pre niekoho odpad, pre iného poklad“. Takže ak nie som v práci, tak jednoznačne trávim čas v dielničke alebo niekde v prírode. Najradšej však trávim svoj voľný čas na chrbte môjho koňa.”

Čo robíš pre menej odpadu vo svojom voľnom čase?

V prvom rade sa snažím žiť tak, aby som produkovala menej odpadu ako som bola zvyknutá a odpad, ktorý vytvorím sa snažím triediť. Veľmi rada tiež využívam alternatívne riešenia v rôznych oblastiach života. Napríklad pri nakupovaní oblečenia u mňa vyhrávajú jednoznačne secondhand-y, swapy, občas si upcyklujem nejaké sekáčové šperky a podobne.”

Lucke prajeme u nás v JRK tíme, ale aj v súkromnom živote mnoho úspechov. Veríme, že budeme spoločne pracovať na pozitívnej zmene, ktorá prinesie Slovensku čistejšie prostredie.

 

JRK tím Luckyn vyrobeny klobuk
JRK tím Luckyn vyrobeny klobuk
JRK tím Luckyn vyrobeny klobuk
Nová posila ELWIS Lucka a jej kôň
JRK tím Luckyn vyrobeny klobuk

Zostaňte informovaní

Každý mesiac vám zašleme newsletter, v ktorom nájdete:

  • príklady z regiónov,
  • rady pre efektívne odpadové hospodárenie,
  • novinky z odpadárskej legislatívy,
  • naše najnovšie riešenia a produkty.