Čo si predstavíte pod pojmom more? 

17.02.2016

Nezabudnuteľnú letnú dovolenku, sálavé slnečné lúče, ligotajúcu sa hladinu mora pri romantickom západe slnka či palmy a horúci piesok pod nohami?

Krásna predstava, ktorá vyvoláva skutočne hrejivé pocity na duši. A predstavte si ešte, ako sa ponárate pod hladinu pokojného mora a vydávate sa na cestu za poznaním podmorského sveta. Čakáte, že tam uvidíte niečo pozoruhodné…Nový svet, ktorý môžete objavovať a skúmať. Avšak, aká je realita dneška? V skutočnosti tam nájdete niečo, čo vás pripraví o všetky vaše ilúzie. Niečo, čo zostane na tak úžasnom morskom dne celé storočia. Dovolili sme plastom kolonizovať naše moria a to je skutočne nebezpečné.

Nájdite si voľnú chvíľu a pozrite si tento dokument. Možno pri najbližšej návšteve supermarketu hodíte do svojho nákupného košíka o niečo menej tovarov bez obalu.

images-150x150

Náš tip: My sme dali zbohom bežným plastovým fľašiam na nápoje a zamenili sme ich za šetrnejších náhradníkov. Prečo? 

  •  Pretože, jedna osoba si v priemere zakúpi 168 plastových fliaš ročne. Tieto fľaše dennodenne znečisťujú životné prostredie a hlavne more. 
  • Pretože, môže trvať až 700 rokov kým sa jedna plastová fľaša úplne rozloží v prírode. 
  • Pretože, 80% plastových fliaš sa vo svete nikdy nezrecykluje.

A tak sme si obľúbili ekologické a zdravé fľaše Equa, ktoré šetria naše životné prostredie. Veď predsa jedna zdravá a verná fľaša je vždy lepšia ako 168 jednorázových 🙂

Predchádzajúci článok Ďalší článok
Zavrieť video